Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşüm Mağdurları

İstanbul Büyükşehir ve Küçükçekmece Belediyesi yetkililerinin, Küçükçekmece Ayazma-Tepeüstü mevkiinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kendilerine "Bezirganbahçe Konutları"nda konut sözü vererek çadırlarda yaşamak zorunda bıraktığı 123 kişiye konut verilmeyeceği belirtildi.

Cumhuriyet Gazetesi
Kentsel Dönüşüm Mağdurları

b>İstanbul Büyükşehir ve Küçükçekmece Belediyesi yetkililerinin, Küçükçekmece Ayazma-Tepeüstü mevkiinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kendilerine "Bezirganbahçe Konutları"nda konut sözü vererek çadırlarda yaşamak zorunda bıraktığı 123 kişiye konut verilmeyeceği belirtildi.

Ayazma semti sakinlerinden Kasım Aydın, "Bize konut vereceklerine dair söz verdiler, belgeleri de elimizde. Kışın ortasında bizim evlerimizi yıktılar, çocuklar yaşlılar mahvoldu. Şimdi de bize konut vermeyeceklerini ve çadırları boşaltmamız gerektiğini söylüyorlar" dedi. Osman Özdemir de belediyenin proje hakkında kendilerine hiçbir bilgi vermediğini söyleyerek "Belediye anlaşmayı imzaladığımızdan bu yana bizi insan yerine koymuyor. Bu alan olimpiyat stadının yanında, depreme dayanıklı. Burasını zenginlere peşkeş çekecekler" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-magdurlari_55215.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!