Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşüm Yasası Hazır

Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak, deprem önlemleri kapsamında hazırlanan Kentsel Dönüşüm Yasa Tasarısı’nın Başbakanlık’a gönderildiğini söyledi.

NTVMSNBC
1


ayındırlık ve İskan Bakanı Özak, deprem önlemleri kapsamında hazırlanan Kentsel Dönüşüm Yasa Tasarısı’nın Başbakanlık’a gönderildiğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta bulunan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafız Özak, kentte yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada Türkiye’nin deprem sonrasına hazır olduğunu ancak deprem öncesi önlemleri için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Bakan Özak, AB’den sağlanan kredilerle resmi yapıların güçlendirilmesi çalışmalarının yapıldığını hatırlatarak “Biz de bakanlık olarak bir güçlendirme yönetmenliğimiz yoktu. Bunu çıkardık. Şimdi Kentsel Dönüşüm Yasası’nı Başbakanlığa yolladık. Bir de Kat Mülkiyeti Yasası ile ilgili eksiklik vardı. Bir apartmanda Şimdi onu da geçirmeye çalışıyoruz” dedi.

’Yapı Sigorta Sorumluluğu Gelebilir’
Toplam 19 ilde bulunan yapıt denetim bürolarının yaygınlaştırmaya çalıştıklarını Özak, yapı denetimi uygulamasındaki eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını da belirtti.

Bakan Özak şunları söyledi: “Acaba bir yapı sigorta sorumluluğu getirebilir miyiz diye bir çalışma var. Çünkü maalesef geçmişte yapılan yapılar hem son deprem yönetmenliğine uygun değil hem de kaçak yapılar özellikle İstanbul’da çok sayıda. Bunu sadece belediyelerin sorumluluğuna veremeyiz. Bu konuda çalışmalar aşağı yukarı tamamlandı. Belki bir yapı sigorta sorumluluğu getirmek gerekiyor”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-yasasi-hazir_46109.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • tapu tahsis belgeli vakıf arazilerinde gece kondulara ne olacak? 1945 senesinden beri burdayız. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!