Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kepenek Ankara'dan da 180 Günde 4.5 Milyon Almış

Eurasfalt’ın sahibi Kepenek’in, 2006 yılında da GRC adlı başka bir firmayla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne de asfalt danışmanlığı yaptığı, 180 günde 4,5 milyon TL ücret aldığı ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSFALT’a verdiği danışmanlık hizmeti karşılığında milyonlarca lira kazanan Serdar Kepenek’in, benzer bir

Vatan Gazetesi
Kepenek Ankara'dan da 180 Günde 4.5 Milyon Almış

Eurasfalt’ın sahibi Kepenek’in, 2006 yılında da GRC adlı başka bir firmayla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne de asfalt danışmanlığı yaptığı, 180 günde 4,5 milyon TL ücret aldığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İSFALT’a verdiği danışmanlık hizmeti karşılığında milyonlarca lira kazanan Serdar Kepenek’in, benzer bir danışmanlık karşılığında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden de yaklaşık 4.5 milyon lira aldığı ortaya çıktı.

Serdar Kepenek’in o tarihlerde Genel Müdürü olduğu ve Kepenek’in hemşehrisi Fatih Kama ile Alman Martin Radenberg tarafından Haziran 2006’da, Ankara merkezli olarak 50 bin lira sermaye ile kurulan GRC İnşaat Mimarlık Mühendislik şirketi, kısa bir süre sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden asfalt konusunda danışmanlık işi aldı. Belediye, 180 günlük bu danışmanlık hizmeti karşılığında şirkete, 4 milyon 258 bin lira ödeme yaptı.

Ankara merkezli

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılı Eylül ayında yayınlanan ve ücretsiz olarak kent genelinde dağıtılan bülteninde, "Asfaltta kalite çalışması" başlığı altında bir habere yer vererek, Kepenek’in Genel Müdürü olduğu GRC İnşaat Mimarlık Mühendislik şirketini, Alman teknik danışmanlık firması olarak gösterdi.

Haberde şirket Genel Müdürü olarak görüşlerine yer verilen Serdar Kepenek ise başkentte daha kaliteli ve dayanıklı asfalt üretimi ve serimi için araştırmalar yaptıklarını kaydediyor. 13-19 Eylül 2006 tarihli sayıda ise Cevizlidere Mahallesi’ndeki asfalt çalışmaların, Alman danışmanlık firması GRC’nin teknik denetiminde olduğuna bir kez daha dikkat çekiliyor. Belediyenin yayın organındaki haberde Alman ekibin çalışmalarından fotoğraflara da yer veriliyor.

El değiştirdi

Bu tarihten sonra şirket hisselerinin sürekli el değiştirdiği dikkat çekiyor. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre şirket, 27 Nisan 2007 tarihinde sermayesini 100 bin YTL’ye çıkarttı. 18 Mayıs 2007 tarihinde ise Alman Martin Radenberg yüzde 50’lik hissesini Serdar Kepenek’e devretti. 13 Kasım 2007 tarihinde şirket ortağı Fatih Kama, 50 bin YTL’lik pay tutarının 49 bin 750’sini Serdar Kepenek’e, geri kalanını ise Harun Halıcı’ya devretti. Halıcı’nın hisseleri, 22 Nisan 2008 tarihinde Kepenek’in eşi Sevda Kepenek’e devredildi.

GRC, 24 Temmuz 2008 tarihi itibariyle Ankara’daki merkezini Eurasfalt firmasının da bulunduğu İstanbul Ulus’a taşıyarak, aynı adreste faaliyet göstermeye başladı.

"Kesinleşmiş karar yok"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir gazetede yer alan "Kamu zararı 1 milyar TL" iddiasına ilişkin, "Haber gerçek değildir. Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak hazırladığı kesinleşmiş bir kararı yoktur" açıklamasını yaptı.

Yazılı açıklamada, henüz sonuçlanmamış rutin denetim faaliyetlerinin "İşte Sayıştay’ın Hazırladığı İstanbul Raporu" şeklinde sunulmasının hiçbir haklı gerekçesi bulunmadığı kaydedildi. Milliyet gazetesinde dün yer alan ve Kılıçdaroğlu’na dayandırılan haberde Sayıştay müfettişleri tarafından 2007 yılına ait faaliyetlerin incelenmesi sonucunda hazırlanan raporlara göre, İBB’nin yüzü aşkın icraatında 1 milyar TL kamu zararı oluştuğu ileri sürülmüştü. Kılıçdaroğlu, "Bu zararın ortaya çıkması, kamu kaynaklarının ne kadar savurganca kullanıldığını, AKP’nin niçin bu kadar İstanbul’un üzerine titrediğini gösteriyor" demişti.

Eşiyle ortak

Serdar Kepenek’in danışmanlık şirketine eşi Sevda Kepenek de ortak. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin icraatlarını anlattığı broşürde asfalt kalite işlerinin yapıldığı anlatılıyordu. Broşürde şirketin elemanlarının fotoğrafları da yer aldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kepenek-ankaradan-da-180-gunde-4-5-milyon-almis_67590.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!