Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kepez'deki Halkevinin İnşaatı Tamamlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kepez'deki halkevinin inşaatı tamamlandı. Temeli 19 Mart 2003 tarihinde atılan Kepez Ye

Dünyab>Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kepez'deki halkevinin inşaatı tamamlandı.

Temeli 19 Mart 2003 tarihinde atılan Kepez Yeni Mahalle'deki halkevinin inşaatı bitirildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul, tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Tesisteki inceleme gezisine Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bazı Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ile CHP İl Başkanı Ertuğrul Ünal da katıldı. Başkan Kumbul ile diğer ziyaretçiler, halkevinin bölümlerini gezdi, tesiste bulunan derslikler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililer, Kepez'deki halkevinde okuma yazma, mesleki eğitim, bilgisayar gibi kursların düzenlenebileceği derslikler ile sağlık odası, kütüphane gibi bölümler hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kumbul, Antalya gibi göç alan şehirlerde, kentlilik bilincinin geliştirilmesinde halkevinin önemli rolü olacağını söyledi. Halkevinin göç olgusunun meydana getirdiği kültür parçalanmasının, kentte uyum sorununun giderilmesinde önemli bir araç olacağına dikkati çeken Başkan Kumbul, "Bugün Antalya'ya göçüp yerleşenlerin yüzde 37'si kendisini Antalyalı hissetmiyor. Bu sıkıntılı bir durumdur. Ortak kentlilik bilincinin oluşturulup, geliştirilmesinde bu tesisin önemli katkısı olacaktır. Kültür çadırlarının işlevini geliştirerek üstlenecektir. Çevrede yaşayan bölge sakinleri ve muhtarlar bu tesisi kendi evleri gibi görecekler" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kepezdeki-halkevinin-insaati-tamamlandi_7954.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!