Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kıbrıslı Mobilyacılar Diğer Pazarlara Türkiye Üzerinden Açılacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) altı mobilya üreticisi, kendilerine uygulanan ambargoyu Türkiye üzerinden aşacak. Güçlerini birleştirerek Mersin'de 6A Furniture ismini verdikleri bir showroom açan ortakların ilk hedefi ise Ortadoğu pazarı.

yapi.com.tr
Kıbrıslı Mobilyacılar Diğer Pazarlara Türkiye Üzerinden Açılacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) altı mobilya üreticisi, kendilerine uygulanan ambargoyu Türkiye üzerinden aşacak. Güçlerini birleştirerek Mersin'de 6A Furniture ismini verdikleri bir showroom açan ortakların ilk hedefi ise Ortadoğu pazarı. 24.Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara'ya katılan 6A'nın kurucu ortaklarından Derviş Köroğlu, siyasi ve ekonomik ambargo, krizler, kamunun hantallığı gibi sorunların KKTC'yi çok zorladığına dikkat çekti ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun "İhracat için güçlerinizi birleştirin" çağrısının bir araya gelmelerinde çok etkili olduğunu söyledi.

"Kendimizi ‘kayıp şehir Atlantis’li olmaktan kurtarmak için bir çaba içine girdik. Güçlerimizi birleştirerek hem Türkiye, hem de Ortadoğu pazarına yönelik bir adım attık" diyen Köroğlu, 6 firmanın birleşmesiyle 200 çalışanı, 10 bin metrekare kapalı üretim alanı olan bir organizasyon haline geldiklerini anlattı. Köroğlu, dolap, mutfak dolapları, kapı, banyo mobilyaları ve televizyon üniteleri ağırlıklı üretim yaptıklarını, ayrıca mimarlardan oluşan uzman ekipleriyle anahtar teslim iç dekorasyon hizmeti de verdiklerini kaydederek, hammadde ihtiyaçlarının tamamını da Türkiye'den karşıladıklarını ifade etti.

Kıbrıs'da üretilen ürünlerin 6A Furniture tarafından Türkiye'ye getirilerek millileştirildiğini kaydeden Köroğlu, Ortadoğu'daki belirsizliğin biraz moral bozucu olmakla birlikte gelecekten umutlu olduklarını sözlerine ekledi. Mersin mağazalarının açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın yaptığını hatırlatan Köroğlu, Mersin'i seçmelerinin nedenini ise "Biliyorsunuz Mersin, Akdeniz Olimpiyatları’na hazırlanıyor; doğru bir tercih yaptığımıza inanıyorum" şeklinde yanıtladı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kibrisli-mobilyacilar-diger-pazarlara-turkiye-uzerinden-acilacak_89311.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!