Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçoğlu Fırınları Yeniden Yaktı

Bünyesinde 13 şirket bulunan Endel Grup'un 'kırmızı grup' şirketlerinden Kılıçoğlu, küresel ekonomik kriz sonrasında kapattığı fırınlarını Nisan ayı sonunda yeniden yaktı. Yıllık 80 milyon / adet üretim kapasitesi olan firma, yeniden tam kapasite üretime geçti.

yapi.com.tr
Kılıçoğlu Fırınları Yeniden Yaktı

ünyesinde 13 şirket bulunan Endel Grup'un 'kırmızı grup' şirketlerinden Kılıçoğlu, küresel ekonomik kriz sonrasında kapattığı fırınlarını Nisan ayı sonunda yeniden yaktı. Yıllık 80 milyon / adet üretim kapasitesi olan firma, yeniden tam kapasite üretime geçti.

Uluslarası Yapı İstanbul Fuarı'ndaki Kılıçoğlu standında sorularımızı yanıtlayan Endel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Savaş M. Özaydemir, bir hareketlilik görülmesine karşılık piyasanın hala telaşlı olduğunu, toparlanmanın zaman alacağını söyledi. Aynı zamanda Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı'nı da yürüten Özaydemir, maliyetlerin yüksek olması nedeniyle kiremitteki fiyat seviyesinin cazip olmadığını, bu anlamda kendi ürettikleri teknolojileri kullanmalarının avantajını yaşadıklarını ifade etti. 

Özaydemir, inşaattan kalan kalaslarla çatı yapılan dönemlerin geride kaldığına dikkat çekerek, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini, uygulama garantili anahtar teslim çatı hizmeti vermeye başladıklarını söyledi ve şöyle devam etti.

"Sektöre çok güzel yeni ürünler ve yardımcı malzemeler sunulmaya başlandı. Metal konstrüksiyona doğru bir yönelim var. Yavaş yavaş çatıların yerde her şeyiyle tamamlanıp, vinçle yerine monte edilecek hale gelmesi gerek. Geleceğin orada olduğunu düşünüyoru; biz de geliştirdiğimiz çözüm paketleriyle o noktaya doğru ilerliyoruz". 

Türkiye'nin de yavaş yavaş alternatif enerji kaynaklarına yönelmekte olduğunu belirten Özaydemir, Fuar'da sergiledikleri 'güneş panelleri'nin şu an için en çabuk ve en verimli sistem olduğunu söyledi. "Yüksek izolasyonlu tuğla ar-ge çalışmalarımız hemen hemen tamamlandı; kalıplarını hazırlıyoruz" diyen Özaydemir, dünyada bir ilki gerçekleştirdiklerini, prototiplerin üretilmesiyle birlikte gerçek ölçümlere başlayacaklarını anlattı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicoglu-firinlari-yeniden-yakti_69405.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!