Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kılıçoğlu Kiremit 90. Yaşını Kutladı

Endel Şirketler Grubu’nda yer alan Kılıçoğlu, 7 Temmuz Cuma akşamı Eskişehir Anemon Otel’de 90. yılına özel bir resepsiyon düzenledi.

yapi.com.tr
Kılıçoğlu Kiremit 90. Yaşını Kutladı

Kılıçoğlu Kiremit, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, Eskişehir Vali Yardımcıları Bekir Şahin Tütüncü ve Cafer Yıldız, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, oda başkanları, meclis üyeleri, il kurum ve temsilcilerinin katıldığı bir törenle 90. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Dört nesildir varlığını sürdürüyor

Açılışta konuşan Kılıçoğlu Yapı Malzemeleri Grup Başkanı Barış Y. Özaydemir, "Aile şirketleri çok fazla olsa da ömürleri kısadır" diyerek, Türkiye’de 10 aile şirketinden sadece üçünün ikinci kuşağa geçebildiğini, dünyada ise aile şirketlerinin yaşam süresinin ortalama 24 yıl olduğunu belirtti. Bugün Eskişehir’de fabrikalar bölgesi olarak bilinen bölgede 13 kiremit fabrikası olmasına rağmen sadece Kılıçoğlu’nun varlığını sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Özaydemir, 90 yıl boyunca sektörde nasıl ayakta kalmayı başardıklarını anlattı. Özaydemir, "Ekonomik olarak firmayı ileri taşımak ve bunu yaparken lider konumda kalabilmek sadece vizyon değil, bitmeyen bir mücadele ruhunun eseridir. Kurumdaki herkesin bu ortak ruhla hareket etmesi bizi hep beraber Kılıçoğlu yapıyor" şeklinde konuştu.

Burak,Burak, Savaş, Barış Özaydemir

8 milyon m2'lik üretim tesisi ile sektöre yön veriyor

"Biz hep uzun vadeli düşündük ve işimize odaklandık. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını keşfedip en iyi şekilde hizmet verebilmek için tüm gücümüzle çalıştık. Tesislerimize, teknolojimize ve çalışanlarımızın gelişimine yatırım yaptık. Ürünlerimizin kalitesini en üst seviyede tuttuk. Üretim kapasitemizi sektörde rekabet avantajı sağlayacak şekilde en üst seviyede tuttuk. İş ortaklarımızı özenle seçtik ve elimizden geldiğince destekledik" diyen Barış Özaydemir, bu doğrultuda inovasyonu çok önemsediklerinin altını çizdi. Özaydemir, bugün 8 milyon m2 kapasiteli büyük bir üretim tesisi haline gelen Kılıçoğlu Kiremit'in, tüm Türkiye’ye yayılmış dağıtım ağı ile sektöre yön veren lider firma olarak yoluna devam ettiğini ekledi.

Özaydemir ‘’100’üncü yıl için önümüzde yapacağımız çok iş var. Değişim hiç durmayacak. Müşterilerimizin her türlü talebine cevap vererek liderliğimizi kesintisiz olarak sürdürdük. Geleceğimiz de bu tutkunun devamıyla mümkün olacaktır. Böyle bir yapının başında olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum’’ diyerek sözlerini bitirdi.

Reklam Goruntulenme Bolumu

Bayiler de nesilden nesile devam ediyor

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı ve Endel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir ise, 90 yılın hem Eskişehir hem Türkiye için önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, böyle bir başarının çok az firmaya nasip olduğunu söyledi. Kılıçoğlu’nun nesilden nesile süreklilik sağladığına değinen Savaş Özaydemir, bayilerin de tıpkı firma gibi nesilden nesile devam ettiğini sözlerine ekledi.

SavaşSavaş Özaydemir

Ticarette güven sağlamanın ve dürüstlüğün önemine dikkat çeken Savaş Özaydemir, bu konuda Kılıçoğlu’nun bir ekol olduğunu söyledi. Endel Şirketler Grubu'nun bugün 2200 çalışanı olduğunu belirten Özaydemir, 100. yılda hep beraber olmayı dileyerek sözlerini bitirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicoglu-kiremit-90-yasini-kutladi_160205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!