Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kınay, Karayipler'e 700 Milyon Dolarlık Ultra Lüks Ada Kuracak

Her şey dahil sistemini Türkiye'ye getiren eski turizmci Cem Kınay'ın Karayipler'deki Turks and Caicos adaları içinde satın aldığı Dellis Cay'de yapacağı projenin detayları belli oldu.

Sabah Gazetesi
Kınay, Karayipler'e 700 Milyon Dolarlık Ultra Lüks Ada Kuracak

er şey dahil sistemini Türkiye'ye getiren eski turizmci Cem Kınay'ın Karayipler'deki Turks and Caicos adaları içinde satın aldığı Dellis Cay'de yapacağı projenin detayları belli oldu. Lüks gayrimenkul geliştirmek üzere kurduğu The O Property Collection'ın da CEO'luğunu yürüten Kınay, otel, rezidans ve villalardan oluşacak projede toplam 303 ünite bulunacağını söyledi.

5-7 yıl arasında tamamlanacak projenin cirosunun 1 milyar dolar olacağını belirten Kınay, yatırım maliyetinin ise 700 milyon dolar civarında olduğunu dile getirdi. Toplam inşaat alanının 120 bin metrekare olacağını ifade eden Kınay, 3 fazda tamamlanacak projede 25 otel süiti, 154 rezidans dairesi ve 124 villa bulunacağını kaydetti.

Yüzde 70'i ABD'lilere
Kınay, projede yer alan ünitelerin yüzde 65 ila 70'inin ABD'lilere, yüzde 30 ila 35'inin Avrupalılar'a satılmasını öngördüklerini söyledi. Kınay, villaların satış fiyatlarının 4- 10 milyon dolar, rezidans dairelerinin ise 2-4 milyon dolar civarında olacağını dile getirdi. Kınay, adadaki otelin yapımı için dünya bankalarından finansman sağlayacaklarını, villaların finansmanını ise satışlardan elde edeceklerini, yani önce satıp sonra yapacaklarını belirtti. Kınay, İngiliz yönetiminin hakim olduğu adanın satın alınmasına Kraliçe'nin tepkisini bilmediğini, ancak sağlanan teşviklerden 'bu işe bozulmadığının' ortaya çıktığını kaydetti.

Türklere 10 kontenjan ayrıldı
Kınay, Türkiye'ye 10 villalık kontenjan düştüğünü, satışın yapılacağı kişiler konusunda özel bir standart olmayacağını belirtti. Bundan sonra da Akdeniz ve Asya'da özel projeler geliştireceklerini kaydetti. Bu arada, projeyi dünyaca ünlü İran asıllı İngiliz mimar Zaha Hadid'in de aralarında bulunduğu 6 mimar tasarladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kinay-karayiplere-700-milyon-dolarlik-ultra-luks-ada-kuracak_47139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!