Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KİPTAŞ, İstanbul'daki İşlerden Yurt Dışına Açılamıyor

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, çok teklif olmasına rağmen İstanbul'daki işlerden yurt dışına açılamadıklarını belirterek, ''Belki önümüzdeki dönemde İran'da, Irak'ta, Suriye'de know-how şeklinde çalışmalarımız olabilir.'' dedi.

yapi.com.tr
2 KİPTAŞ, İstanbul'daki İşlerden Yurt Dışına Açılamıyor

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, çok teklif olmasına rağmen İstanbul'daki işlerden yurt dışına açılamadıklarını belirterek, ''Belki önümüzdeki dönemde İran'da, Irak'ta, Suriye'de know-how şeklinde çalışmalarımız olabilir.'' dedi.

Yıldırım, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki ''Küçük İstanbul Buluşmaları''nda Küçükçekmeceli öğrencilerle bir araya gelerek mesleki tecrübelerini paylaştı.

Her zaman büyük bir şantiyesi olmasını hayal ettiğini dile getiren Yıldırım, bu hayalini KİPTAŞ'ta yaşadığını ifade ederek, öğrencilere hayallerini büyük tutmalarını tavsiye etti. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan İsmet Yıldırım, KİPTAŞ olarak 55 bin konut yaptıklarını anımsattı.

Fotoğraf: SULTAN ÇOĞALAN / AA

Yıldırım, en önemli projelerinin şu anda üzerinde çalıştıkları Süleymaniye Projesi olduğunu kaydederek, ''Bu projenin etrafında çok kötü bir yapılaşma var. Orada sahile kadar tarihi eserlere yenileme projesi yapıyoruz. Yeni bir mahalle kuruyoruz. KİPTAŞ'taki tüm projeler bir tarafa, Süleymaniye Projesi bir tarafa'' dedi.

KİPTAŞ olarak yurt dışına açılmayı düşünüp düşünmediklerinin sorulması üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

''Çok teklif olmasına rağmen, İstanbul'daki işlerden yurt dışına açılmayı yapmadık, yapamadık. Belki önümüzdeki dönemde İran'da, Irak'ta, Suriye'de know-how şeklinde olabilir. Bu yönde çalışmalarımız var.''

Yıldırım, İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesinde KİPTAŞ'ın katkısının olup olmadığına ilişkin olarak da, 2010'un bir sembol ve başlangıç olduğunu, daha çok güzel işler yapacaklarını belirtti.

İstanbul'un tarihi dokusunun yeniden ele alındığını, eski eserlerin onarıldığını, Topkapı Sarayı'nın büyük bir kısmında yenileme çalışmaları bulunduğunu anlatan Yıldırım, ''Türkiye çapında 4 bin eski eser yeniden onarılıyor ve hayata kazandırılıyor'' şeklinde konuştu. (AA)


 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kiptas-istanbuldaki-islerden-yurt-disina-acilamiyor_78676.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • kiptaş istanbulu bitirdi de yurtdışına mı açılacak güldürmeyin insanları kiptaşzedelerin ahları hep üzerinizde olacak son giriştikleri projelerle insanları perişan ettiler konutları zamanında teslim etmediler özellikle maltepe ve silivride insanlar mağdur oldular siz önce istanbuldaki işlerinizi düzgün yapın . YANITLA
  • Kiptaş önce İstanbul'daki işlerini doğru dürüst yapsın. Son dönemlerde yaptığı tüm projeleri tam manasıyla yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Vatandaşı mağdur ettiler. Evleri geç eksiklerle teslim ediyorlar. Kazanan sadece yandaş müteahhit oluyor. Avrupada bu sistem çalışmaz, siz önce yaptığınız işi düzgün yapın. İnternette Kiptaş'tan mağdur olan binlerce insan forumlar kurmuş durumda. Maltepe2 , Arnavutköy, Tuzla,... hepsinde ev sahipleri mağdur ediliyor, edildi. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!