Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kiracıya Destek Verecek İnşaatta Hız Kesmeyecek

Kira sorunlarıyla gündeme gelen alışveriş merkezleri içerisinde sessiz sedasız faaliyet gösteren İstinyePark, 2009 yılı planlarını yaptı. İstinyePark'ın ortakları Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun 2009 yılı için de kiracılarla aralarında çıkabilecek olası sorunlara karşı üç maddeden oluşan bir destek paketi hazırladı.

sabah Gazetesi
Kiracıya Destek Verecek İnşaatta Hız Kesmeyecek

Kira sorunlarıyla gündeme gelen alışveriş merkezleri içerisinde sessiz sedasız faaliyet gösteren İstinyePark, 2009 yılı planlarını yaptı. İstinyePark'ın ortakları Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun 2009 yılı için de kiracılarla aralarında çıkabilecek olası sorunlara karşı üç maddeden oluşan bir destek paketi hazırladı. Doları 1.50'ye euroyu 1.90'a sabitlediklerini belirten Kurşun, şöyle konuştu: "Kuru gelecek yılın aralık ayına kadar sabitledik. Genel giderlerin yüzde 25'ini biz karşılayacağız. Bunun yanında kira - ciro rasyoları yüksek olan mağazalarımıza bu yıl yaptığımız gibi pazarlama desteği vermeye devam edeceğiz." Bu yılın altıncı ayı itibariyle yıl sonuna kadar 150 markaya 10 milyon YTL'lik pazarlama desteği verdiklerini belirten Kurşun, geçen yılın kasım ayı ile karşılaştırdıklarında bu ay yüzde 22.75 oranında büyüme kaydettiklerini, bu destek paketiyle 2009'da da büyümeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

Üç kiracı ayrıldı

Krizle birlikte Berk, Tiffany ve Ceylan Bebe'nin İstinyePark'tan çıktıklarını belirten Kurşun, "Ceylan Bebe'nin yerini Burberry's Kids'e verdik. Geri kalan iki mağazayı da daha küçük metrekareli mağazalara dönüştürdük. Bu mağazaları yerlerinden memnun olmayan mağaza sahipleri için elimizde tutuyoruz" dedi. Satışları iyi olmayan ve İstinyePark'tan ayrılmak isteyen mağazalara, ceza ödetmeden ayrılmalarına izin verdiklerini ifade eden Kurşun, çıkan mağazaların yerine sırada bekleyen, prestij ve müşteri sağlayabilecek markaları aldıklarını kaydetti.

GYO için çalışıyoruz

Ellerinde bulunan 350 milyon dolar gayrimenkulle birlikte Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) olmak üzerinde yoğun olarak çalıştıklarını dile getiren Kurşun, 2009 yılında bir rezidans ve ofis projesini de hayata geçireceklerini söyledi. "2009'da durmak gibi bir niyetimiz yok. Projeler daha ham ama Tepebaşı'ndaki Anadolu Han'ı bir iki ay içinde yapmaya başlayacağız" dedi. Han'ın alt katını bir deparment store'a (büyük metrekareli mağaza) kiralayacaklarını vurgulayan Zafer Yıldırım ise, hanın üst katlarının ise ofis için ayrıldığını söyledi. Aynı zamanda Orjin Grup'un da sahipleri olan Yıldırım ve Kurşun, şu an iki olan Hugo Boss mağaza sayısını da Bağdat Caddesi ve Nişantaşı'ndaki yeni yerleriyle dörde çıkaracaklarını söyledi.

Aralık ayında ağlayan samimi değildir

Kurşun ve Yıldırım aralık ayından beklentilerin yüksek olduğunu belirtti. Ortaklar şunları söyledi: "Hem yılbaşı hem bayram aralık ayına denk geldi. Bu ayda da markalar ya da avm'ler ağlarsa samimi olduklarından şüphe etmek gerek. En başından beri felaket senaryoları yazılmasaydı krizden bugün bahsetmiyor olacaktık."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiraciya-destek-verecek-insaatta-hiz-kesmeyecek_65047.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!