Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kirlilik Cennet Koyları Öldürüyor!

Muğla'nın 3 ilçesinden 3 çevre haberi... Bodrum'da tekneler denizi kirletince 2 sahilde denize girilemedi. Fethiye'de sahilde yasak olmasına rağmen su sporları yapanların araçlarına el konuldu. Yatağan'da ise kömür havzasında patlatılan dinamitler çevreye ve evlere zarar verince çalışma durduruldu. Bodrum'daki Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında

CNN Türk
Kirlilik Cennet Koyları Öldürüyor!

Muğla'nın 3 ilçesinden 3 çevre haberi... Bodrum'da tekneler denizi kirletince 2 sahilde denize girilemedi. Fethiye'de sahilde yasak olmasına rağmen su sporları yapanların araçlarına el konuldu. Yatağan'da ise kömür havzasında patlatılan dinamitler çevreye ve evlere zarar verince çalışma durduruldu. Bodrum'daki Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarında denize girilemiyor. Deniz kirli...

Kirliliğin teknelerden kaynaklandığı iddia ediliyor. Sintilerin, Bodrum Yat Limanında yer olmadığı için Kumbahçe ve Paşatarlası plajlarının 100 metre açığına demirleyen bazı teknelerden bırakıldığı ileri sürülüyor. Kirlilik nedeniyle denizin rengi yeşile dönerken, oksijensiz kalan çok sayıda küçük balık öldü. Kirlilikle ilgili inceleme başlatıldı.

Fethiye'de ise Turizm Koordinasyon Kurulu su sporlarının yasak olduğu bölgeleri belirledi. Sahil güvenlik komutanlığı da yasak olan bölgelerde önlem almaya başladı. Gemile koyunda yasağa rağmen  su sporları yaptırıldığını belirleyen ekipler, bir jet-ski, bir sürat motoru ile bir ringoya el koydu.

Yatağan ilçesinde ise termik santralin yakıt ihtiyacını sağlayan kömür havzasındaki çalışmalar bölgede sıkıntı yarattı. Kömür ocaklarında patlatılan dinamitler yüzünden istimlak çalışması devam eden Yeşilbağcılar beldesinde evler ve yollar hasar gördü. Köylüler tepki gösterince beldenin tamamı boşaltılıncaya kadar çalışmalar durduruldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kirlilik-cennet-koylari-olduruyor_70329.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!