Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kırman: İkinci Çeyrekte Kâra Dönebiliriz

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, ilk çeyrekte kur farkından kaynaklanan zararın ikinci çeyrekte kâra dönebileceğini söyledi. Reuters'a konuşan Kırman "İlk çeyrek zararımız büyük ölçüde kur farkı zararından kaynaklanıyordu. İlk üç ayda ortaya çıkan kur farkları sonrasında, TL ve rublenin değer kazanmasıyla 2. çeyrekte tekrar artıya

Sabah Gazetesi
Kırman: İkinci Çeyrekte Kâra Dönebiliriz

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, ilk çeyrekte kur farkından kaynaklanan zararın ikinci çeyrekte kâra dönebileceğini söyledi. Reuters'a konuşan Kırman "İlk çeyrek zararımız büyük ölçüde kur farkı zararından kaynaklanıyordu. İlk üç ayda ortaya çıkan kur farkları sonrasında, TL ve rublenin değer kazanmasıyla 2. çeyrekte tekrar artıya döneceğimizi tahmin ediyorum" dedi. Şişecam ilk çeyrekte konsolide 10.76 milyon lira, iştirakleri Anadolu Cam 39.77 milyon lira, Denizli Cam ise 892,614 lira zarar açıklamıştı. Trakya Cam ise ilk çeyrekte 6.65 milyon lira kâr elde etmişti.

Bu yıl için 3.3 milyon ton olan üretim hedeflerini değiştirmeyeceklerini belirten Kırman, "Üretim hedefimizi korumamız doğrultusunda, yıl sonu için 2008 seviyesinde belirlediğimiz 3.7 milyar liralık konsolide ciro hedefimizi de muhafaza ediyoruz" diye konuştu. Kırman 500 milyon dolarlık yatırım planlarında da şu aşamada bir revizyona ihtiyaç duyulmadığını kaydetti. Mısır hükümetinin bu ülkede soda fabrikası kurması için Şişecam'a getirdiği teklifi değerlendirme aşamasında olduklarını belirten Kırman "Saint Gobain ile Mısır'daki yatırımımızı 2010 sonunda, Rusya'daki yatırımımızı ise 2011'de devreye almayı hedefliyoruz. Makedonya'daki yatırımımıza 2010'un 2. yarısı başlayıp 2011'in 2. yarısında tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kirman-ikinci-ceyrekte-kara-donebiliriz_69937.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!