Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Kış Kapıda, Yalıtım Zamanı”

Eryap Grup güvencesi ile sektöre sunulan Bonus Yalıtım ürünleri, %100 yerli sermaye ile tek bir çatı altında sadece ısı yalıtımı değil; su, yangın ve ses yalıtımı ihtiyaçlarına da çözüm oluyor.

yapi.com.tr
“Kış Kapıda, Yalıtım Zamanı”

Yaklaşan kış mevsiminin hafiften yüzünü göstermeye başladığı bugünlerde, ev sakinlerini yüksek yakıt faturası korkusu sardı. Elektrik ve doğalgaz birim fiyatlarına gelen zamlarla birlikte önümüzdeki kış gelecek fatura bedelleri geçen yıla göre ciddi artış gösterecek.

Her yıl sonbahar aylarında, kışın yaklaşıyor olması insanları ürkütüyor. Özellikle sera gazı salımları ve küresel ısınma gibi çevresel etkenlerle tabiri caizse “ayarları değişen” mevsimler nedeniyle bahar aylarının doğru düzgün yaşanmadan, yazdan direkt kışa geçilmesi çoğu kişiyi hazırlıksız yakalıyor. Bina sakinleri tarafından her yıl çeşitli sebeplerle ertelenen ısı yalıtımı uygulamasının yokluğu maalesef böyle zamanlarda büyük pişmanlığa dönüşüyor. Kış ayları dışında rahatsız etmeyen faturalar, kış geldiğinde ise artan tüketimlerle cep yakar hale geliyor. Bunu önlemenin yolu ise ısı yalıtımı yaptırmaktan geçiyor.
Yalıtım denince akla ilk gelen ısı yalıtımı uygulaması sadece kışın önemseniyor. Ancak ısı yalıtımı yaşam alanlarımızı kışın sağlıklı bir şekilde sıcak, yazın ise yine aynı şekilde serin tutarak; kışın ısıtma yazın da soğutma giderlerinden tasarruf etmemizi sağlıyor. Sıcak havalarda maalesef akla gelmeyen ısı yalıtımı, kış gelirken birçok kişinin derdi oluyor. Türkiye’deki binaların %85’inin yalıtımsız olduğu düşünüldüğünde, neredeyse her ay doğalgaza gelen zamlar yüzünden kabarık gelecek faturalar bu yıl vatandaşın belini bükecek gibi duruyor.

İyi malzemelerle yapılan bir ısı yalıtımı uygulaması ile enerjiden %60’lara kadar tasarruf etmek mümkün oluyor. Ancak buradaki en önemli nokta; uygulamada kullanılan tüm malzemelerin kalite standartlarına uygun, garantili markalardan seçilmesi gerekliliği. Kullanılan malzemelerin markası kadar uygulayıcının da önemli olduğu yalıtım uygulamalarında, uygulayıcı bayiyi seçme konusunda mutlaka üretici firmalardan yönlendirme ve referans alınması gerekiyor. Aksi takdirde harcanan para ve emeğin karşılığı hakkıyla alınamıyor.

Dört Hayati Yalıtıma Tek Çözüm
Bonus Yalıtım, Eryap Grup güvencesi ile 2005 yılından bu yana yalıtım sektöründe faaliyet gösteriyor. Türkiye geneline yayılmış, 81 ildeki yetkili ve satıcı bayi ağı ile hizmet veren Bonus Yalıtım, kaliteli ürünlerin yanısıra kaliteli bayi ağının da önemini vurguluyor. Eryap Grup güvencesi ile sektöre sunulan Bonus Yalıtım ürünleri, %100 yerli sermaye ile tek bir çatı altında sadece ısı yalıtımı değil; su, yangın ve ses yalıtımı ihtiyaçlarına da çözüm olmaya devam ediyor. Bonus markalı XPS, taş yünü, membran, shingle ve ısı yalıtımı sistemi ürünleri, kaliteli ve üstün yalıtım özellikleri sayesinde çok sayıda prestijli projenin yalıtım malzemesi tercihi olmaya devam ediyor.

Yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Eryap Grup, 2001 yılından bu yana, 150.000 m2 ‘yi aşan 3 üretim tesisinde; dış cephe kaplama sistemleri, ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemeleri ve polimer kapı - pencere sistemleri üretimi gerçekleştirmektedir.

Gaziantep’teki ilk tesisinde, sektörün ilk dış cephe kaplaması üretimini gerçekleştirerek American Siding markasını sektöre kazandıran Eryap Grup, 2005 yılında İstanbul Silivri’deki ikinci tesisinde Bonus markalı XPS Ekstrüde Polistiren ısı Yalıtımı levhası üretimine başlamıştır. Daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha güvenli yaşam alanlarının sağlanabilmesi için ürün portföyünü genişleten Eryap Grup, 2007 yılının son çeyreğinde İstanbul Silivri tesislerinde Bonus Membran markalı bitümlü su Yalıtım örtülerinin üretimine başlayarak su yalıtım ürünleri sektöründe de yerini almıştır. 2009 yılı sonunda Bonus Isı Yalıtım Sistemi, 2010 yılında Winer markalı polimer kapı ve pencere sistemleri, 2011 yılında Bonus Shingle çatı kaplama malzemesi ve son olarak 2012 yılında doğa dostu Bonus Taş Yünü ürününü pazara kazandırarak sektördeki liderliğini sürdürmektedir.

Eryap Grup, Türkiye’nin 81 ilinde yaygın bayi ağı ile hizmet sunmakta; 62’den fazla ülkede kurmuş olduğu güçlü işbirlikleri ile ürünlerini yurt dışında da müşterileri ile buluşturmaktadır.

Gelişen pazar beklentileri ve standartları doğrultusunda yüksek kalitede ürün geliştiren Eryap Grup, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde ürün – hizmet - yaşam döngüsü sorumluluğu kapsamında doğaya dost, çevresel risk faktörlerini gözeten, enerji kaynaklarının doğru kullanımını öngören stratejik modelini ileri taşımak için kararlılıkla çalışmaktadır. Toplam üç tesisinde 500’e yakın personeli ile sürekli gelişen bir organizasyon olan Eryap Grup, günümüz dünyasındaki değişimlere ayak uydurabilmek için çalışanlarının gelişimini de ön planda tutan insan kaynakları yaklaşımına sahiptir. İstihdamı artırmak ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve yeni yatırımlar yaparak, kaliteli mal ve hizmet üretme misyonu ile sektördeki liderliğini devam ettirmektedir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kis-kapida-yalitim-zamani_175214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum