Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kıyıları Kiralayana İstihdam Koşulu

Kıyılardaki hazine taşınmazlarının yatırımcılara kiralanmasında en az 150 milyon dolarlık yatırım ve 250 kişiye 10 yıl süreyle istihdam sağlama koş

Hürriyet
Kıyıları Kiralayana İstihdam Koşulu

b>Kıyılardaki hazine taşınmazlarının yatırımcılara kiralanmasında en az 150 milyon dolarlık yatırım ve 250 kişiye 10 yıl süreyle istihdam sağlama koşulu aranacak.

Maliye Bakanlığı, Hazinenin özel mülkiyetinde bulunan kıyılarla deniz, göl ve akarsularda doldurma veya kurutma yoluyla elde edilen ya da edilecek alanlarda yapılacak yatırımlara verilecek ön izin, kullanma izni, irtifak hakkı ve kiralama koşullarını düzenleyen Milli Emlak Genel Tebliği’nde değişiklik yaptı.

Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklikle, söz konusu taşınmazların kiralanacağı yatırımların toplam proje maliyet bedelinin en az 150 milyon doları karşılığı YTL tutarında olması ve yatırımın faaliyete geçmesinden itibaren en az 250 kişiye 10 yıl süreyle istihdam sağlanmasının taahhüt edilmesi koşulu getirildi.

Kiralama işlemi ise taşınmaz için tespit edilecek tahmini bedel üzerinden, yatırımcı ile yapılacak pazarlık sonucunda kararlaştırılacak. Taşınmazlar yatırımcılara Maliye Bakanlığı’nca belirlenerek sözleşmelerine konulacak koşullarla, ön izin, kullanma izni, irtifak hakkı ve kiralama yapılabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiyilari-kiralayana-istihdam-kosulu_23542.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!