Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KOBİDER Sıfır Faizli Can Suyu Kredisi Desteğinin Devam Etmesini İstedi

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Hükümetten KOBİ'lere yönelik 2008 yılı sonlarına doğru başlatılan sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının tekrar devam etmesini beklediklerini bildirdi.

yapi.com.tr / AA
KOBİDER Sıfır Faizli Can Suyu Kredisi Desteğinin Devam Etmesini İstedi

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, daha önceki yıllarda yapılan KOBİ desteklerini anımsatarak, bu desteklerin piyasalara olumlu yansıdığını belirtti. Geçmişteki desteklerin piyasalarda hareketlilik sağladığını ifade eden Özgenç, şunları kaydetti:
     
''Piyasa hareketlerinin olabilmesi için kredi desteklerinin kesintisiz sürmesi gerekmektedir. Özellikle kriz dönemlerinde bankaların risk almamak için KOBİ'lerden yüz çevirdiği dönemlerde hükümetin 'Can suyu' olarak sunulan destekleri KOBİ'lere hayat vermişti. Genel olarak piyasaların canlanması için, kredi mekanizmalarının hareketlenmesi için KOSGEB'in kredi faiz desteği uygulaması fevkalade güzel bir çalışma olmuştu. Sıfır faizli can suyu kredisi desteği uygulamasının devam etmesini bekliyoruz. Reel ekonomiyi, birkaç büyük ve başarılı firma üzerinden okumak, kesinlikle doğru bir yaklaşım değildir. Ekonomik büyümenin tabana yayılması ve gerçek bir refah oluşturması için, KOBİ'lerin başarılı bir kimliğe bürünmeleri ihtiyaçtır. Bu anlayışla hükümetin KOBİ'lere önem vermesi reel sektörü oldukça memnun etmektedir''.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kobider-sifir-faizli-can-suyu-kredisi-desteginin-devam-etmesini-istedi_102605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!