Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kocaoğlu: Kafamda Öyle Bir Tesis Yok

CHP'li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in yaptığı, "2004'te katı atık bertaraf etme yetkisi, Büyükşehir belediyelerine verildi. Bu tesisin de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınması gerekir" şeklindeki önerisine, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sıcak yaklaşmadı. Daha önce tesisin son işletmecisine devri için yapılan

Yeni Asır Gazetesi
Kocaoğlu: Kafamda Öyle Bir Tesis Yok

Yeni Asır Gazetesi'nin, Menemen Belediyesi'nin yaptırıp ihaleyle kiraya verdiği 35 milyon dolar harcanan katı atık tesisinin, işletmecisi tarafından devre dışı bırakıldığını ortaya çıkaran haberi, ses getirdi. CHP'li Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin'in yaptığı, "2004'te katı atık bertaraf etme yetkisi, Büyükşehir belediyelerine verildi. Bu tesisin de İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınması gerekir" şeklindeki önerisine, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu sıcak yaklaşmadı. Daha önce tesisin son işletmecisine devri için yapılan açılış törenine de katılan Başkan Kocaoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"Menemen'deki tesisi daha önce defalarca gezdim. Oraya o tesisi biz yapmadık. Böyle bir teknolojiyi oraya biz getirmedik. Bu ayrı bir iştir. O konuda fazla bir şey konuşmak istemiyorum. Ama ben, o tesisin tesis olmadığı ve olamayacağı görüşündeyim. Öyle bir çöp fabrikasının yapılması ayrı bir vaka, öyle bir çöp fabrikasının olup olmadığı ise bambaşka bir olaydır. Kısacası, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak o tesisle ilgili bir tasarrufumuz yoktur."

Sahipsiz kaldı

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, dün Yeni Asır Gazetesi'nde de yer alan açıklamasında, tesisin Büyükşehir Belediyesi'nce devralınması gerektiğini belirterek, "Tesisi bizden ihaleyle kiralayan işletmeci hiçbir bilgi vermeden, fabrikanın o kötü duruma gelişinden haberdar etmeden bırakıp gitmiş. Ben bu yatırıma sadece yazık diyorum. İlçe belediyeleri sadece çöpü toplar, Büyükşehir'in gösterdiği yere döker. Ancak Büyükşehir, tesisi devralmak için girişimde bulunmadı. Bu nedenle tesis sahipsiz kaldı. Karşıyaka, Menemen ve Çiğli belediyelerinin çöpleri, bu tesise geliyor. Çöplerden kaliteli ürün çıkması gerekir. O kalitede ürün çıkaramadıkları için çalışmaları bırakmışlardır. Burası çamur yakma tesisine dönüştürülebilir" diye konuşmuştu. Tesisi kiralayan firma ortaklarından Ali Büge ise, tesisi yeni yatırımlarla modernize edeceklerini ve tadilata önümüzdeki hafta başlayacaklarını öne sürmüştü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaoglu-kafamda-oyle-bir-tesis-yok_70327.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!