Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kocaoğlu ve 11 Komisyon Üyesine Yargılanma Yolu

Danıştay Birinci Dairesi, İçişleri Bakanlığı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 2007-2008 yılları arasında görev yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi 8’i CHP’li 3’ü AKP’li olan 11 meclis üyesi hakkında verilen soruşturma iznini onayladı.

Hürriyet Gazetesi
Kocaoğlu ve 11 Komisyon Üyesine Yargılanma Yolu

anıştay Birinci Dairesi, İçişleri Bakanlığı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 2007-2008 yılları arasında görev yapan İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi 8’i CHP’li 3’ü AKP’li olan 11 meclis üyesi hakkında verilen soruşturma iznini onayladı.

Menderes Özdere’de dokuz parseli kapsayan 1/5 bin ölçekli nazım imar planı değişikliği önergesini 2007’de Büyükşehir Belediyesi’ne sunan FEY-SAN Konut Yapı Kooperatifi, bir yıla yakın İmar Komisyonu’ndan ses çıkmayınca İçişleri Bakanlığı’na şikayette bulundu.

İtirazı haklı buldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve 2007-2008 arasında imar komisyonu üyesi olan CHP’li Erkut Öcal, Adnan Alabay, Ömer Peker, Nejat Yaylacık Oral, Sardar Tunçbay, Bilgin Erünal, Vezir Aslan, Fahri Elmaz ile AKP’li Murat Akdemir, Yusuf Kenan Çakar ve Fahri Elmas’ın önergeyi inceleyip meclise sunmak için verilen 10 günlük süreyi geçirip bir yıla yakın beklettiklerini ileri sürdü. İçişleri Bakanlığı, itirazı haklı bularak soruşturma izni verdi. Danıştay’a başvuran Kocaoğlu ve komisyon üyeleri soruşturma iznine itiraz etti. Ancak Danıştay Birinci Dairesi, itirazı reddetti, soruşturma izni onaylandı. Buna göre, cumhuriyet savcıları Kocaoğlu ve 11 üyenin yargılanması için dava açacak. Benzer davalarda olduğu gibi görevi ihmalden yargılanma bekleniyor. Soruşturma İzni verilen 13’üncü kişi olan eski imar komisyonu üyesi Ahmet Çiftçi Ağustos 2009’da vefat ettiği için hakkında dava açılmayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaoglu-ve-11-komisyon-uyesine-yargilanma-yolu_72216.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!