Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koçtaş 31. Mağazasını Adana'da Açtı

Koç Holding'in ev geliştirme perakendeciliği sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Koçtaş, Anadolu'da yaygınlaşma stratejisi doğrultusunda Adana mağazasını Optimum Alışveriş Merkezi'nde hizmete açtı. Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, törendeki konuşmasında, 2011 yılı sonuna kadar 6 mağaza daha açmayı

yapi.com.tr / AA
Koçtaş 31. Mağazasını Adana'da Açtı

Foto: Dilek Akın (AA)

Koç Holding'in ev geliştirme perakendeciliği sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Koçtaş, Anadolu'da yaygınlaşma stratejisi doğrultusunda Adana mağazasını Optimum Alışveriş Merkezi'nde hizmete açtı. Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, törendeki konuşmasında, 2011 yılı sonuna kadar 6 mağaza daha açmayı planladığını bildirdi. Yıl sonuna kadar yatırımlarının toplam tutarının 50 milyon doları bulacağını vurgulayan Haşimoğlu, ''Koçtaş büyük şehirlerde ikinci, üçüncü, hatta dördüncü mağazalarını açmaya başladı. Büyükşehirler dışında Anadolu'da da potansiyeli yüksek olan illerde mağaza sayımızı artırma çabasındayız'' dedi.
    
Haşimoğlu, 1996 yılında ilk mağazasını Bornova'da açan, 2005 yılından itibaren hızlı mağazalaşma sürecine giren ve 2007'den itibaren özellikle Anadolu'da yaygınlaşma stratejisini izleyerek Türkiye'nin değişik bölgelerindeki tüketiciye ulaşmayı hedefleyen Koçtaş'ın 31. mağazasını Adana'da açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
 Haşimoğlu, 5500 metrekarelik alana kurulan Koçtaş Adana Mağazası'nda, 110 kişinin istihdam edildiğini belirterek, ''Adana mağazası ile birlikte Koçtaş'ın toplam satış alanı 165 bin metrekareyi geçiyor. Adana mağazasında yapı malzemelerinden ev dekorasyona, bahçe mobilyalarından aydınlatmaya, mobilyadan banyo ve mutfağa kadar binlerce ürün tüketiciyle buluşacak'' diye konuştu.
    
Bu yıl 6 mağaza daha açılacak
   
Haşimoğlu, 2011 yılı sonuna kadar 6 mağaza daha açmayı planladıklarını belirterek, ''Böylece bu yıl içinde toplam 700 yeni arkadaşımızı daha ailemize katacağız. Yüzde 25 büyüme hedefi ile Koçtaş'ın yıl sonunda 1 milyar lira cirolu bir şirket haline gelmesini bekliyoruz'' dedi. Ev geliştirme sektörünün lider kuruluşu olarak, yaratılan değerin esasında sektörün bütününe katkıda bulunduğu inancından yola çıktıklarını ve çalışmaları bu sorumluluk anlayışıyla yürüttüklerini ifade eden Haşimoğlu, şöyle devam etti:
    
''Çünkü Koçtaş büyürse, içinde bulunduğumuz organize perakende sektörünün de büyüyeceğini bunun da tüketicilerimize ve tüm tedarikçilerimize fayda olarak döneceğini biliyoruz. Bu nedenle yatırımlarımıza kararlılıkla devam ediyoruz.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/koctas-31-magazasini-adanada-acti_86949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!