Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Komşuda Pişer...

Sarı-kırmızılı kulübün yeni stadına 49 yıllığına üst kullanım hakkı ödemeden sahip olması, tüm kulüpleri kira derdinden kurtaracak. Şükrü Saracoğlu ve İnönü Stadı için yapılacak talepler bazı kıstaslar doğrultusunda kabul edilecek.

Milliyet Gazetesi/AYŞE YEŞİN
Komşuda Pişer...

alatasaray'ın Aslantepe'ye vurduğu kazma, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı da zengin edecek. Seyrantepe projesinin hayata geçirilmesinden sonra Galatasaray'a tanınacak ayrıcalıktan Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi statlarını 49 yıllığına kiralayan tüm kulüpler yararlanacak.

Galatasaray'ın TOKİ ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yaptığı protokol gereği sarı-kırmızılı kulübün yeni stadına 49 yıllığına üst kullanım hakkı ödemeden sahip olması, tüm kulüpleri kira derdinden kurtaracak.

Fener devrede
Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın durumunu örnek göstererek 49 yllığına kiralanan Şükrü Saraçoğlu Stadı için kendilerine de aynı uygulamanın yapılması yolunda gerekli girişimlere başladığı öğrenildi.

Başkan Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerin stat için Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile görüştüğü, spor teşkilatının da konuya olumlu yaklaştığı kaydedildi. Yapılan ön görüşmeler sonrası sarı - lacivertli kulübün Şükrü Saracoğlu Stadı'nı kira ödemeden kullanması ile ilgili resmi girişimlere yeni yılda başlayacağı belirtildi.

Harcamalara bakılacak
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın statlarını kira ödemeden kullanma talepleri bazı kıstaslar doğrultusunda kabul edilecek. Kurulacak Fiyat Tespit Komisyonu tarafından Şükrü Saracoğlu ve İnönü statlarında inceleme yapılacak ve bedelleri belirlenecek. Daha sonra iki kulübün bugüne kadar tesislere yaptığı yatırım ortaya çıkarılacak. Ardından kulüp yöneticileri ile spor teşkilatı yetkilileri masaya oturacak. Aradaki farkın ödenmesi konusunda anlaşma sağlanırsa Fenerbahçe ve Beşiktaş, stadlarını 49 yıllığına kira ödemeden kullanabilecek.

Ne kadar ödediler?
90'lı yılların sonuna doğru üç büyük kulübün spor teşkilatı ile ayrı ayrı yaptığı protokol maddeleri uyarınca Galatasaray'ın Ali Sami Yen için bugüne kadar 5 milyon dolar kira ödediği bildirildi. İnönü Stadı'nı kiralayan Beşiktaş'ın 6 milyon dolar, Fenerbahçe'nin ise Şükrü Saracoğlu için 3 milyon dolar kira bedeli yatırdığı ifade edildi. Sarı-lacivertli kulübün stada yaptığı yatırımın ise 60 milyon doları aştığı kaydedildi. Her iki kulübün de 49 yıllık süreçte asgari 60'şar milyon dolarlık bir kira yükünden kurtulacağı vurgulandı.

Seyrantepe projesinin hayata geçmesiyle Galatasaray'ın Ali Sami Yen Stadı yıkılıncaya kadar bu tesisi sezonluk kiralayacağı ve iki yıl boyunca 2 milyon YTL'yi spor teşkilatına ödeyeceği de belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/komsuda-piser-_58221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!