Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Her Mahalleye Afet İstasyonu

Konteynırlar İçin Karar Mahkemenin

Olası bir İstanbul depreminde yapılacak arama kurtarma çalışmaları için geliştirilen 'Her mahalleye afet istasyonu' projesi kapsamında 250 yere

Radikallası bir İstanbul depreminde yapılacak arama kurtarma çalışmaları için geliştirilen 'Her mahalleye afet istasyonu' projesi kapsamında 250 yere yerleştirilen deprem konteynırı mahkemelik oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 27 Ocak'ta, kendi belirlediği yerlere koyduğu ve amacı dışında kullandığı için kaçak olarak nitelendirdiği konteynır projesini üstlenen Genç Ajans'a tebligat gönderdi.
Tebligatta konteynırların yedi gün içinde toplanması istendi, yasal sürede toplanmayan konteynırların zabıtaca kaldırılacağı, maliyetin de firmaya ödetileceği bildirildi. Yasal süre bitiminde konteynırlar zabıtaca toplanmaya başlanırken, Genç Ajans mahkemeye başvurdu. Gaziosmanpaşa 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, belediyenin konteynırları toplatmasıyla ilgili 'yürütmeyi durdurma kararı' verildi. Ana arter ve caddelerdeki konteynırlar, mahkeme sonuçlanana kadar yerlerinde kalacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konteynirlar-icin-karar-mahkemenin_3576.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!