Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Her Mahalleye Afet İstasyonu

İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi’nin, deprem riski yüksek mahallelere afet istasyonu yerleştirme projesinin ilk bölümü tamamlandı. 250 a

NTV-MSNBC
Her Mahalleye Afet İstasyonu

b>İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi’nin, deprem riski yüksek mahallelere afet istasyonu yerleştirme projesinin ilk bölümü tamamlandı.
250 ayrı mahalleye yerleştirilen konteynerlerde, deprem sonrası acil ihtiyaç duyulabilecek jenaratörden megafona kadar tam 38 parça malzeme bulunuyor.
17 Ağustos 1999 depreminden sonra karşılaşılan görüntüler hâlâ akıllarda. Depreme ilk müdahalede ekipman ve uzman personel sıkıntısı yaşayan İstanbul Afet Yönetim Merkezi, “AFİS” adı verilen “Her Mahalleye Afet İstasyonu” projesinin ilk bölümünü tamamladı.
İstanbul Vali Yardımcısı Caner Yıldız, 250 mahalleye yerleştirilen konteynerlerin içinde 38 parça malzeme ve teçhizat bulunduğunu açıkladı. Yıldız, deprem riski yüksek bölgelere yerleştirdikleri konteynerleri hiçbir ücret ödemeden sponsorluk anlaşmasıyla aldıklarını belirtti. Proje kapsamında 516 konteyner daha mahallelere yerleştirilecek.
Vali Yardımcısı Caner Yıldız, her mahallede 25’er kişiden olaşan gönüllü gruplara da kurtarma eğitimi verdiklerini söyledi. İstanbul’da 32 ilçede toplam 766 tane olacak konteynerlerin anahtarları İlçe Afet Merkezleri ya da muhtarlıklarda bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/her-mahalleye-afet-istasyonu_2937.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!