Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut 10 Dakikada Satılıyor

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalara satış eğitimi veren kuruluşlardan HelpA Akademi Genel Koordinatörü Psikolog Gülşah Sam Orhan, “Etkili bir satışın gerçekleştiği süre 10 dakikadır. 10 dakikanın üstündeki çaba yararsızdır” dedi.

yapi.com.tr
Konut 10 Dakikada Satılıyor

HelpA Akademi Genel Koordinatörü, Psikolog Gülşah Sam Orhan, satışın bir nevi seans olduğunu, her satıcının ilk olarak duygu satacağını kaydetti. İstatistiklere göre satış personelinin satış sırasında ilk etapta yüzde 70 oranında reddedildiğini ancak, müşterinin zihnine doğru mesajlar verilirse yüzde 30 oranında tekrar geri geldiğini söyleyen Orhan, geri gelenlerin yüzde 15’inin ise alım yaptığını kaydetti. Müşterilere dolaylı sorulan soruların satışta çok etkili olduğunun altını çizen Orhan, dolaylı yoldan kesinlikle yanıt verilmemesi gerektiğini savundu. Helpa Akademi Kurucusu, “Satışta gözlem çok önemli bir yetenektir. Bazı kilit cümleler yarım saat ya da bir saatlik uzun uzun anlatımlardan daha etkilidir.  Etkili bir satışın gerçekleştiği süre 10 dakikadır. 10 dakikanın üstündeki çaba yararsızdır. Detaylara boğulmayın. Bu müşterileri sıkar” dedi.

Ön yargılara da vurgu yapan Orhan, bir müşteri kapıdan girer girmez alıp almayacağını, “ben hemen anlarım” diye kesinlikle düşünmemek gerektiğini vurgulayarak, “Bu bir önyargıdır.  Ve önyargılar satışın önündeki en büyük engeldir” diye konuştu.

HelpA Akademi’nin konut sektörü üzerine geliştirdiği satış koçluğu eğitimine ilk dahil olan projeler Uptown İncek ile İncek Prestij oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-10-dakikada-satiliyor-_110214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!