Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Fiyatları 2006’da % 20-25 Düştü

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) TBMM eski lojmanları alanında gelir paylaşımı yöntemi ile uygulayacağı projenin ihalesini Aktürk Yapı ve Emlak Pazarlama ile birlikte kazanan Mesa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Boysanoğlu, konut sektöründeki beklentileri değerlendirdi.

Vatan Gazetesi
Konut Fiyatları 2006’da % 20-25 Düştü

oplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) TBMM eski lojmanları alanında gelir paylaşımı yöntemi ile uygulayacağı projenin ihalesini Aktürk Yapı ve Emlak Pazarlama ile birlikte kazanan Mesa’nın Yönetim Kurulu Başkanı Boysanoğlu, konut sektöründeki beklentileri değerlendirdi.

Mortgage hazırlıkları ve banka kredi faizlerinin yüzde 1’e kadar düşmesi nedeniyle 2005’te konut sektöründe bir patlama olduğunu hatırlatan Boysanoğlu, “Ancak, faizlerdeki artış, mortgage’de bir gelişme olmaması, ekonomideki gelişmeler ve döviz kurundaki kısa süreli dalgalanma nedeniyle, bu yıl geçen yıla göre konut fiyatlarında yüzde 20-25 düşme oldu” dedi.

Boysanoğlu, şöyle devam etti:

“Banka faizleri bir türlü düşmedi. Gelecek yıl için de faizlerde bir düşüş beklemiyorum. Artık yatırım amacıyla konut alanlar ile evi olup daha iyi bir eve sahip olmak isteyenler şu anda alım yapıyor. Şu andaki alıcı profili bu. Bu nedenle pahalı konutlar iyi gidiyor. Morgage’de bir gelişme olursa, siyasi bir istikrarsızlık yaşanmazsa, gelecek yıl (C, B6 sınıfı) olarak nitelendirilen sosyal konutlarda bir talep patlaması olacağını düşünüyorum.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-fiyatlari-2006da--20-25-dustu_49924.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!