Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konut Fiyatları Adana'da Arttı, Antalya'da Düştü

Ekonomik kriz sebebiyle dip yapan konut sektöründe yavaş yavaş hareketlilik başladı. Reidin.com Emlakendeks'in kasım verilerine göre, konut satış fiyatları en çok Adana'da arttı. En çok değer yitirdiği il ise Antalya oldu. Garanti Bankası'nın desteğiyle hazırlanan rapora göre Adana'da satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2,29 oranında

Zaman Gazetesi
Konut Fiyatları Adana'da Arttı, Antalya'da Düştü

Ekonomik kriz sebebiyle dip yapan konut sektöründe yavaş yavaş hareketlilik başladı. Reidin.com Emlakendeks'in kasım verilerine göre, konut satış fiyatları en çok Adana'da arttı. En çok değer yitirdiği il ise Antalya oldu. Garanti Bankası'nın desteğiyle hazırlanan rapora göre Adana'da satılık konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 2,29 oranında değer kazandı. Kocaeli'nde fiyatlar yüzde 0,47 artarken, Ankara'da değişmedi. İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya'da ise satılık konut fiyatları sırasıyla, bir önceki aya göre yüzde 0,08, yüzde 0,72, yüzde 0,76 ve yüzde 2,15 oranında azaldı. Böylece Antalya, konut satış fiyatlarının en fazla düştüğü il oldu. 2009 Ocak-Kasım döneminde ise satılık konut fiyatlarında en çok değer kazanan şehir yine Adana, en çok değer kaybeden şehir de Antalya.

Rapor, 2009'un Kasım ayında, satılık konut fiyatları açısından bir önceki aya göre en çok değer artışı yaşanan ilçenin İstanbul Bayrampaşa; en çok değer kaybeden ilçenin ise İzmir Bornova olduğunu ortaya koydu. Rapordaki konut kira değerleri incelendiğinde bir önceki aya göre Kocaeli, yüzde 1,93 oranında değer artışıyla, kiraların en fazla arttığı şehir olarak öne çıktı. Adana'da ise bir önceki aya göre kasım ayında kira değerlerinde yüzde 3,13 oranında düşüş yaşanırken, Ankara'da yüzde 2,36, Antalya'da yüzde 2,51, Bursa'da yüzde 1,94 ve İstanbul'da yüzde 0,15 düşüş gerçekleşti. 2009 Ocak-Kasım döneminde konut kira değerleri en çok değer kazanan şehir Adana, en çok değer kaybeden şehir ise Kocaeli oldu. Rapor, kasım ayında bir önceki aya göre konut kira değerleri açısından en çok değer artışı yaşanan ilçenin İstanbul Bağcılar; en çok değer kaybeden ilçenin ise İstanbul Esenyurt olduğunu gösterdi.

Kasımda konut fiyatlarının seyri

Şehir Fiyat değişimi (%)

Adana 2,29
Kocaeli 0,47
Ankara 0
İstanbul -0,08
İzmir -0,72
Bursa -0,76
Antalya -2,15

Kaynak: REIDIN.com Emlakendeks

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-fiyatlari-adanada-artti-antalyada-dustu_75021.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!