Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Konut Fiyatlarında Artış Olacak”

İnşaat sektörünün önümüzdeki yıl da ilerlemesini sürdüreceğini söyleyen Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu, konut fiyatlarında da artış yaşanırken tüketiciler için de belirli oranlarda kampanyaların gerçekleştirileceğini belirtti.

yapi.com.tr
1 “Konut Fiyatlarında Artış Olacak”

2016 yılını sektör ve firma bazında değerlendiren Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu, 2017 ile ilgili öngörülerini paylaştı.

2016 yılını sektör ve firma bazında nasıl değerlendiriyorsunuz?
2015 yılı Esas Gayrimenkul olarak bizim için Türkiye yılı oldu. 2015 yılında 3 yeni AVM’mizin açılışını gerçekleştirdik ve bir sürü kurumsal ulusal ve dünya markasını AVM’lerimizde buluşturduk. AVM’lerimizde kiralamalarımızın yüzde 15’ini yerel yatırımcıya yönelik gerçekleştirmek fikriyle yola çıkmıştık ve yatırımlarımızı da bu doğrultuda gerçekleştirdik.
2016 yılında da bir taraftan yeni projelerimizin açılışlarını gerçekleştirirken bir taraftan da yeni yatırımlarımıza odaklandık. Tüm bu süreçler doğrultusunda 2015 ve 2016’nın bizim için çok verimli geçtiğini söyleyebiliriz.

EsasEsas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu

2017 öngörünüz nedir?
Şu anda netleştirdiğimiz, Adana, Balıkesir ve Lüleburgaz yatırımlarımız mevcut. İnşaat aşamasında olan 3 AVM projemizden Esas 10 Burda AVM 100 milyon USD toplam yatırım miktarı, 42 bin m2 kiralanabilir alanı ve yaklaşık 1500 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak. Esas 01 Burda AVM 60 bin m2 kiralanabilir alanı, 150 milyon USD toplam yatırım miktarı ve 2500 araç kapasitesiyle 1800-2000 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak. Esas 39 Burda AVM ise 50 milyon USD toplam yatırım miktarı, 30 bin m2 kiralanabilir alanı ve 600 araç kapasitesiyle 850 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak. Yatırımları yapılmış olan bu 3 AVM’mizi 2018 yılında açmayı hedefliyoruz. AVM yatırımı gerçekleştireceğimiz şehirlerde üniversite olmasına önem veriyoruz. Aynı zamanda AVM’nin belli bir büyüklükte olmasına, doğru kiralama ve yönetme imkanı sunmasına dikkat ediyoruz.  Bu kriterler bir arada çok kolay bulunmuyor.

2017’de konut fiyatları ne olur ve kampanyalar bu hızda devam eder mi?
İnşaat ve gayrimenkul sektörü, ülkemiz geleceğinin altyapısını hazırlayan, bugünü ve yarını şekillendiren, ülkemizin lokomotif sektörüdür. Ekonomimizin üçte 1’ini etkileyecek güce sahip inşaat sektöründeki hareketlilik, kendisine bağlı yaklaşık 200 alt sektörün de üretime geçmesi anlamını taşımaktadır. Ancak oldukça önemli bir yere sahip inşaat sektörünün önümüzdeki yıl da ilerlemesini sürdüreceğini düşünmekteyiz. Bu anlamda konut fiyatlarında da artış yaşanırken tüketiciler için de belirli oranlarda kampanyalar gerçekleştirilecektir. 


http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-fiyatlarinda-artis-olacak_153767.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sizin düşüncelerinize katılıyoruz. Aydın,Didim'de de fiyatlar hızla yükselmeye devam ediyor. Dövizin yükselmesine bağlı olarak inşaat firmaları da maliyetlerin yükseldiğini ve fiyatların da daha da artacağını belirtiyor. Umarım bankalar ve büyük firmalar bahsettiğiniz kampanyalarla ilgili bir çalışma yaparlar. Saygılar YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!