Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Hamlesi Başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin 5 yılda 1.5 milyon konut ihtiyacı bulunduğunu açıkladı. Bayraktar, Konut M

Radikalb>Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Erdoğan Bayraktar, Türkiye'nin 5 yılda 1.5 milyon konut ihtiyacı bulunduğunu açıkladı.

Bayraktar, Konut Müsteşarlığı araştırmasına göre bu yıl da 400 bine yakın konut yapılması gerektiğini söyledi. Bayraktar, kamu olarak konut ihtiyacının en fazla yüzde 10'unu bizzat yapmayı planladıklarını vurguladı.
Bayraktar, Türkiye'deki konut ihtiyacının giderilmesine yönelik kaynak temin çalışmaları içinde olduklarını kaydetti. TOKİ Başkanı, bu kaynağın bir kısmını yapacakları konutlardan alacakları ortalama yüzde 15
ile 25 arasındaki peşinat ve taksitlerle karşılamayı düşündüklerini söyledi.
Kaynağın bir diğer kısmını da İstanbul, İzmir ve Ankara gibi gelişmiş şehirlerde rant projeleri geliştirerek, hem lüks konut prestij projesi, hem de iş merkezleri yaparak temin edeceklerini söyleyen Bayraktar, bu kapsamda İstanbul ve Ankara'da yakında çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.
Erdoğan Bayraktar, bu yıl için hedefledikleri 100 bin konuttan 40 binini projelendirdiklerine de dikkat çekerek, "Ancak, 100 bin konut hedefine de ulaşmaya çalışacağız" diye konuştu. Bu yıl projelenen 40 bin konutun içinde gecekondu dönüşüm projeleri de bulunduğunu söyleyen Bayraktar, "Bu projelerde öncelikle gecekonduda oturanlara ev yapacağız. Daha sonra gecekonduları yıkarak, yerine az yoğunluklu ve modern hayatın gerektirdiği donanımlara haiz konutlar yaparak, satacağız" dedi.
Bayraktar, bu projeler kapsamındaki konutların gecekonduda oturan vatandaşlara belli kıstaslarla verileceğini belirterek, konutların bedava dağıtılmayacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-hamlesi-basliyor_5083.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!