Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Satışları ve Kiralar Artıyor

Garanti Mortgage'nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan Emlakendeks'in haziran ayı raporuna göre geçen ay konut satış fiyatları en çok Bursa'da yükseldi. Rapora göre geçen ay, Türkiye'nin 6 büyük ili Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de konut satış fiyatları ve kira değerlerinde bir önceki aya göre az da olsa bir artış

Referans Gazetesi
Konut Satışları ve Kiralar Artıyor

Garanti Mortgage'nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan Emlakendeks'in haziran ayı raporuna göre geçen ay konut satış fiyatları en çok Bursa'da yükseldi. Rapora göre geçen ay, Türkiye'nin 6 büyük ili Adana, Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de konut satış fiyatları ve kira değerlerinde bir önceki aya göre az da olsa bir artış gözlemlendi.

Haziran ayında konut satış fiyatlarının en çok yükseldiği şehir yüzde 2,91 ile Bursa olurken, bu ili yüzde 2,49 ile İzmir, yüzde 2,38 ile Ankara, yüzde 1,53 ile Kocaeli, yüzde 1,48 ile Adana ve yüzde 1,28 ile İstanbul izledi. Raporun kapsadığı 6 büyük ilde haziran ayındaki kira değerleri incelendiğinde, Adana yüzde 0,94'lük değer artışıyla kiraların en fazla arttığı şehir olurken, Adana'yı yüzde 0,64 ile İzmir, yüzde 0,45 ile İstanbul, yüzde 0,25 ile Kocaeli ve yüzde 0,21 ile Bursa takip etti. Ankara'daki kira değerlerinde ise yüzde 0,23'lük düşüş yaşandı.

Geçen ay konut yatırımlarında, TÜFE (yüzde 0,11) ile indirgendiğinde reel bazda az da olsa kazanç söz konusu olduğu ifade edilen raporda, buna göre reel bazda aylık kazancın Adana'da yüzde 0,48, Ankara'da yüzde 0,41, Bursa'da yüzde 0,40, İstanbul'da yüzde 0,45, İzmir'de yüzde 0,33 ve Kocaeli'nde yüzde 0,40 olarak gerçekleştiği bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-satislari-ve-kiralar-artiyor_70704.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!