Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Sektörü 2009 Yılından Umutlu

İnşaat şirketleri 2009 yılında krizin gölgesinde giriyor. Şirketler iki farklı politika üzerinde yoğunlaşıyor. İlki elinde arsa stoğu bulunan büyük şirketler satış beklentilerinin düşük tutarak orta vadede yatırımlarına devam ediyor. Prestij ve orta büyüklükteki yatırımlarına devam kararı alan şirketlerin en büyük stratejisi ise kriz bittiğinde

Sabah Gazetesi
Konut Sektörü 2009 Yılından Umutlu

İnşaat şirketleri 2009 yılında krizin gölgesinde giriyor. Şirketler iki farklı politika üzerinde yoğunlaşıyor. İlki elinde arsa stoğu bulunan büyük şirketler satış beklentilerinin düşük tutarak orta vadede yatırımlarına devam ediyor. Prestij ve orta büyüklükteki yatırımlarına devam kararı alan şirketlerin en büyük stratejisi ise kriz bittiğinde ertelenen talebi satışa çevirecek olan müşteriler için ellerinde bir konut stoğu yaratmak.

Projelere devam ama satış beklentisi düşük

Ali Ağaoğlu -Ağaoğlu Şirk. Gr. Yön. Kur. Başk.

2001 krizinde olduğu gibi 2009'da da projelerimizi durdurmadan devam edeceğiz. Ama satış konusunda çok büyük bir beklentimiz yok. Doğru projeden konut alanın kazanacağını gördüğü ortamda kriz de olsa satış gerçekleşir. Kriz ortamlarında işadamlarının tedbirli olmak şartıyla üretime devam etmesi gerektiğine inanıyorum.

2009 bizim için daha verimli olacak

Mehmet Gür-Ortadoğu Grup Yön. Kur. Başkanı:

Grup olarak yatırımlarımıza 2009'da da devam edeceğiz. Şu anda elimizdeki projelerimizin dışında 2009 yılına başlamayı planladığımız özellikle inşaat sektöründe projelerimiz olacak. Önümüzdeki yıl satışların artmasını bekliyoruz. 2009 yılının şirketimiz açısından 2008 yılı ikinci döneminden daha verimli olacağına inanıyoruz.

Ataşehir'de farklı bir projeye başlıyoruz

Hakan Dündar-Dündar İnşaat Yön. Kur. Başkanı:

2008 yılına girerken yapı ve konut sektöründe arzın artmasından dolayı 2010'a kadar sadece şehir merkezlerinde projeler yapmaya kara vermiştik. Küresel krizin patlak vermesi bu kararımızın ne kadar isabetli olduğunu ortaya çıkardı. 2009 yılının ilk yarısında Ataşehir'de 254 dairelik farklı bir projeye başlayacağız.

Yeni işlere başlama olasılığı düşük

Mehmet Okay - Ant Yapı Yön. Kur. Bşk.

Avrupa'nın en yüksek kule inşaatlarında Ay yıldızlı bayrağımızı en yükseğe diktik. Toplam 1.000.000.m2'lik ofis, alışveriş merkezi gibideğişik projeleri bitirdik! Rusya da... Bu seferki "bitirdik" biraz buruk olacağa benziyor! 2009'da işler devam etse de yeni bir takım işlere başlamamız olasılığı zor görünüyor gibi!

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-sektoru-2009-yilindan-umutlu_65376.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!