Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Tercihinde Öncelik: Güvenlik ve Estetik

Şu anda konuta büyük talep var ancak konut sahibi olmak isteyenler artık çok seçici davranıyor. Artık güvenlikli siteler ve estetik binalar talep görüyor.

NTV
Konut Tercihinde Öncelik: Güvenlik ve Estetik

Bugüne kadar 9 binin üzerinde konutun temelini atan Konya'nın merkez Karatay İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, artık güvenlikli siteler ve estetik binaların talep edildiğini söyledi. Hançerli, sınırları içinde Mevlana Müzesi'nin de bulunduğu Karatay ilçesinde 6.5 yıl önce başlattıkları kentsel dönüşüm çalışmalarını başarıyla sürdürdüklerini söyledi.        

Şu ana kadar ilçede belediye öncülüğünde kurulan konut kooperatifleri sistemiyle 9 bin konutun temelini attıklarını, inşaatı biten konutları hak sahiplerine teslim etmeye devam ettiklerini belirten Hançerli, belediye olarak konut sektöründe önemli bir deneyim kazandıklarını anlattı.        

Hançerli, belediye güvencesinde, kira öder gibi kooperatif taksiti ödeyerek ev sahibi olunan bu sistemin yoğun ilgi gördüğünü ifade ederek, ''Bu yoğun ilgiye paralel olarak yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki 5-6 ay içinde yaklaşık bin konutun daha temelini atacağız. Önümüzdeki dönem için 12 binin üzerinde yeni daire projesi için hazırlıklarımız da sürüyor. İddia ediyoruz, Türkiye'de kentsel dönüşümün en iyi uygulandığı ilçe Karatay'dır'' dedi. 

Konut sektöründe yaşanan hareketliliğin televizyon reklamlarına da yansıdığını, bu durumun krizden çıkışın önemli bir belirtisi olduğunu vurgulayan Hançerli, şunları kaydetti:        

''Şu anda konuta büyük talep var ancak konut sahibi olmak isteyenler artık çok seçici davranıyor. Biz de projelerimizi ortaya çıkan bu talebe göre şekillendiriyoruz. Artık güvenlikli siteler ve estetik binalar talep görüyor. İnsanlar çocuklarının güvenle bahçesinde oynayabileceği, iyi düzenlenmiş yeşil alanı, oyun parkı, spor alanı ve günün yorgunluğunu atacağı alanların bulunduğu sitelerde yaşamak istiyor. Artık binadaki yapı güvenliği konusu da ön planda tutuluyor. İnsanımız daha sağlam, daha estetik daha yaşanabilir binalar talep ediyor.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-tercihinde-oncelik-guvenlik-ve-estetik_82986.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!