Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konutların Envanteri Çıkacak Afet Risk Düzeyi Belirlenecek

Türkiye’de kentsel dönüşümle birlikte “ulusal konut piyasasının” oluşturulması için çalışmalar başladı. Yıl sonunda bitirilecek proje kapsamında konut ihtiyacı olan kişilerin yüzde kaçının konut piyasasına gireceği hesaplanacak.

yapi.com.tr
Konutların Envanteri Çıkacak Afet Risk Düzeyi Belirlenecek

Türkiye’de kentsel dönüşümle birlikte “ulusal konut piyasasının” oluşturulması için çalışmalar başladı. Yıl sonunda bitirilecek proje kapsamında konut ihtiyacı olan kişilerin yüzde kaçının konut piyasasına gireceği hesaplanacak. Yapılacak envanter çalışmasının ardından orta ve uzun vadede nerede kaç konut üretileceği de belirlenecek.

Hürriyet Gazetesi'nden Erdinç Çelikkan'ın haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın talimatıyla başlayan ve yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan proje, kentsel dönüşümle birlikte yürütülecek. İllerin nüfus projeksiyonları ve konut sahipliği, konut ihtiyacı olan kişilerin, bunun için bütçelerinden ayıracakları pay ortaya konulacak. Konut talepleri ve eğilimleri, nerede, ne kadar ve ne tip konut üretileceği belirlenerek ulusal konut politikasının oluşturulması sağlanacak.

Projenin hayata geçmesiyle bölgesel ve yöresel çapta konut üretiminde daha sağlıklı bir yapının oluşması için arsa üretimine yönelik ne tür projelerin yapılacağı araştırılacak. Ayrıca ülke genelinde doğal afet riski taşıyan yerleşim yerleri afet risk düzeyine göre sıralanacak. Riskin planlı şekilde azaltılmasına yönelik tedbirler alınacak. Afet tehlike haritaları hazırlanarak, riskli bölgelerin tespiti sağlanacak. 2014 sonuna kadar bina envanter çalışmaları tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konutlarin-envanteri-cikacak-afet-risk-duzeyi-belirlenecek_100329.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!