Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Konutta Faiz İndirimleri Peş Peşe Geliyor

Hükümetin konut kredisi faizlerinin indirilmesine yönelik çağrıları karşılık buldu. 4 banka konutta faizi yüzde 1'in altına çekti.

yapi.com.tr/AA
Konutta Faiz İndirimleri Peş Peşe Geliyor

Hükümetin "konut faizini indirin" çağrısı karşılık bulmaya başladı. Bankalar peş peşe faiz indirimine gittiklerini açıkladı. Şimdiye kadar 4 banka faiz indirdi. 

Türk Ekonomi Bankası (TEB) dün konut kredisi için başlattığı ve ağustos ayı boyunca sürecek olan yeni kampanya kampanyasını duyurdu. Buna göre, banka, konut kredisi faizlerini yüzde 0.99’a düşürdü. Bankadan bugün yapılan açıklamada ise kredi faiz oranının 1 yıldan 10 yıla kadar olan tüm vadelerde yüzde 0,99 olduğu bildirildi. 

Sabah saatlerinde Ziraat Bankası, değişik vadelerdeki konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekti. Bu kampanya dahilinde olmayan ilk kredi faiz indirimiydi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, konut kredisi faiz oranları, bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1-24 ay vadelerde yüzde 0,82'ye, 25-60 ay vadelerde yüzde 0,90'a ve 61-120 ay vadelerde de yüzde 0,95'e indirildi.

Bankanın 61-120 ay için belirlediği faiz oranı 1,16'ydı. Faizin 0,95'e düşürülmesiyle birlikte, -tahmini olarak- 100 bin lira için 120 ay vadeli kredide 86 bin 776 lira faiz ödenirken, 168 bin 28 lira ödenecek. Yine aynı tutarda aylık ödeme miktarı bin 547 lira yerine, bin 400 lira olacak.

Denizbank yüzde 0.89'a olarak açıkladı

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, konut finansmanında faizi iki yıla kadar vadede yüzde 1.14'ten bu sabah itibarıyla yüzde 0.89'a, beş yıla kadar vadede faizi yüzde 1.14'ten yüzde 0.99'a çektiklerini açıkladı.

Ekonomi yönetiminden makro ihtiyati tedbirlerde yeni gevşeme adımları bekliyoruz diyen Ateş "Vergisel yüklerin azaltılmasına yönelik tedbirler olabilir, bu bizi rahatlatır" diye ekledi.

Şekerbank konut kredi faizlerini indirdi

Faiz indirimine gittiğini duyuran bankalardan biri de Şekerbank oldu. Şekerbank, konut kredisi faiz oranlarını, 1 - 24 ay vadelerde yüzde 0.89, 25 - 60 ay vadelerde ise yüzde 0,99’a çektiğini açıkladı.

Şekerbank'ın faiz oranları yarından itibaren (11 Ağustos) geçerli olacak.

ETİKETLER: faiz indirimi
http://www.yapi.com.tr/haberler/konutta-faiz-indirimleri-pes-pese-geliyor_148001.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!