Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konya'da kent merkezinde bulunan trafolar güzelleşiyor.

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri trafoları boyuyor. Kaldırımlarda bulunan telefon ve elektrik trafolarını resimle

Komya Belediyesi
Konya'da kent merkezinde bulunan trafolar güzelleşiyor.

elçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri trafoları boyuyor. Kaldırımlarda bulunan telefon ve elektrik trafolarını resimlendirerek kötü görünümünden kurtarmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, Meram'da başlatılan uygulamayı kent geneline yaygınlaştırmayı hedefliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi'nin ortak çalışmasıyla başlatılan çevre estetiğini koruma ve güzelleştirme çalışması şehir merkezinde bulunan telefon ve elektrik trafolarıyla start aldı. Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Yusuf Ziya ÖZTÜRK başkanlığında, Fakülte öğrencilerinin büyük gayret sarf ederek ilan ve panoya dönüşmüş trafoları önce temizleyip ardından manzara resimleriyle süslemesi çevre esnafın ve vatandaşların da ilgisini çekiyor. Büyükşehir Belediyesince tüm masrafları karşılanan uygulamanın kent geneline yaygılaştırılacağı bildirildi. Meram İlçesinde başlatılan ve 1.5 milyar TL'ye mal olan uygulama neticesinde kent genelinde bulunan ve yasak olmasına rağmen ilan panolarına dönen telefon ve elektrik trafoları kötü görünümlerinden kurtarılmış olacak.

Resim bölümü öğrencileri ise ürünlerinin halk tarafından büyük ilgi göreceğini ve herkesle paylaşmayı düşündükleri için yaptıklarını aynı zamanda çevre estetiğine katkı sağladıklarını belirtiyorlar. Güneş altında ortaya koydukları eserlerinin tahrip edilmesinin kendilerini üzeceğini dile getiren Resim Bölümü Öğrencileri yaptıklarının halk için olduğunu dolayısıyla herkesin çevreye karşı duyarlılık göstermesi gerektiğini belirti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÖZKAFA, düzenli ve yaşanabilir bir kent oluşturmak için yapılması gereken her türlü çalışmaya imza attıklarını belirterek, "Türkiye'de ilk defa yapılan bu hizmet, diğer kentlere de örnek olacaktır. Düzenli kent kapsamında başlattığımız ve kent geneline yayılan çalışmalarımızda halkımızın desteğini bekliyoruz. Daha düzenli ve yaşanabilir bir Konya için öğrencilerimizin emekleriyle ortaya çıkan bu eserlere sahip çıkalım. Konya belediyeleri her çalışmasıyla örnek olacaktır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konyada-kent-merkezinde-bulunan-trafolar-guzellesiyor-_1190.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!