Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Uydukent Sancısı!

Kooperatif İnşaatları Yeniden Başlıyor

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 24 Mayıs'ta yayımladığı iki tebliğ ile vereceğini duyurduğu toplam 150 trilyon liralık kredi 1998'den bu yana kredi bek

Yapı Dergisi/248oplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) 24 Mayıs'ta yayımladığı iki tebliğ ile vereceğini duyurduğu toplam 150 trilyon liralık kredi 1998'den bu yana kredi bekleyen kooperatiflerde sevinç yarattı. Ülke genelinde verilecek kredilerden Türk Kent'e üye 12 bin kooperatif ortağı ile Türk Konut'a üye ve inşaatları süren 50 bin ortaktan en az yarısının yararlanabileceği hesaplanıyor.
TOKİ'nin yayımladığı iki tebliğden ilki 1989'dan 1998'e kadar TOKİ'den birim inşaat seviyesi için 20 milyon lira olan kredinin 150 milyon liraya yükseldiğini duyuruyor. Bu kredilerden yararlanmak için son başvuru tarihi 31 Ekim 2002.
İkinci tebliğ ise ilk kez kredi alacaklara yönelik. 200 konutun üzerinde inşaat yapan kooperatifler, kooperatif birlikleri, sosyal yardımlaşma kurumları, yapımcılar ve belediyeler yararlanacak.
Ülke genelinde verilecek kredilerde inşaatın yarısının tamamlanması istenirken deprem illeri olan Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Afyon ve Kocaeli'nde yüzde 35'i tamamlanan inşaatlara ve binin üzerinde yüzde 25'i tamamlanmış inşaata kredi verilecek. Geri ödeme, inşaatın tamamlanmasının ardından üç ay sonraki ilk işgünü başlayacak. 100 metrekare ve altı için alınan krediler 10 yıl, 150 metrekarelik konutlar için 5 yıl vade uygulanacak. Memur maaş artış oranı faizlere esas oluşturacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kooperatif-insaatlari-yeniden-basliyor_981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!