Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Uydukent Sancısı!

ÇED raporu alınmadan inşa edilen ve bu yüzden yıkılması gündeme gelen 4 bin 328 üyeli Uydukent Kooperatifleri yine tartışma konusu oldu. Aydın'ın K

Akşam Online/25.07.2002ED raporu alınmadan inşa edilen ve bu yüzden yıkılması gündeme gelen 4 bin 328 üyeli Uydukent Kooperatifleri yine tartışma konusu oldu.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, çevreciler başta olmak üzere demokratik kitle örgütleri, Uydukent'in yıkılmasını isterken, kooperatif yönetimi, inşaatların tamamlanması için kredi arayışına girdi. Kuşadası'nda gerçekleştirilen 'Gelinen Noktada Uydukent'in Çözümü Ne Olmalıdır?' konulu panelde Uydukent'in durumu masaya yatırıldı. Panele, Türk Milli Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı, İzmir Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, İzmir İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Karcı, avukat Hüseyin Yavaş katıldı.

Önceki Belediye Başkanı Engin Berberoğlu döneminde ÇED raporu olmadan ve kent imar planlarına aykırı olarak başlatılan Uydukent inşaatları, yeni Belediye Başkanı Fuat Akdoğan tarafından mühürlenmiş ve yıkılması gündeme gelmişti. Bu arada, turizmcilerin, çevrecilerin ve sivil toplum kuruluşlarının çeşitli gerekçelerle karşı çıktığı Uydukent'te üyeler aidat ödemeyi durdurmuştu.

Uydukent karşıtları, panelde, inşaatların yıkılmasını istedi. Türk Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Muammer Niksarlı ise, Kuşadası'nın betona teslim olduğunu, faturanın da Uydukent'e kesilmek istendiğini söyledi. Uydukent'i yıkmanın çözüm olamayacağını vurgulayan Niksarlı, 'Hataları ve hukuka aykırılıkları ile mevcudu kabul edip fiili durumu yasal hale getirelim' önerisinde bulundu.

Projenin dondurulması gerektiğini söyleyen Niksarlı, 'Projeye katılanların büyük bölümü hak sahibi değil. Onlar teşhir edilirse, gerçek hak sahiplerinin 4 bin değil en fazla bin 500 olduğu görülür. Yapılan bloklar da tamamlanarak dağıtılır' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uydukent-sancisi_1147.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!