Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köprüden Artık Kartla Geçilecek

Otoyol ve boğaz köprülerinde 1999'da uygulamaya başlanılan "Otomatik Geçiş Sistemi"ne ek olarak Kartlı Geçiş Sistemi de (KGS) uygulamaya alınacak.<

Milliyetb>Otoyol ve boğaz köprülerinde 1999'da uygulamaya başlanılan "Otomatik Geçiş Sistemi"ne ek olarak Kartlı Geçiş Sistemi de (KGS) uygulamaya alınacak.

Kullanıcılara sunulan geçiş ücreti ödeme yöntemlerindeki çeşitliliği arttırmak için KGS de devreye girecek. Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yapılan çalışmaya göre KGS ile geçiş işlemlerinde; araç sahipleri, idare veya anlaşmalı bir bankadan temin edecekleri kredi kartı büyüklüğündeki "akıllı kartı" gişelerde kurulacak elektronik geçiş turnikelerine temas ettirmek sureti ile geçiş işlemi yapabilecekler.
Karayolları Genel Müdürlüğünün bu yıl devreye sokacağı "KGS" sistemleri, ilk olarak İstanbul Birinci Boğaziçi köprüsünün bazı güzergahlarına koyulacak. İkinci aşamada Fatih Sultan Mehmet köprüsüne daha sonra ise diğer paralı otoyollara yaygınlaştırılacak sistemle, Boğaziçi köprü trafiği büyük ölçüde rahatlamış olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kopruden-artik-kartla-gecilecek_4674.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!