Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köprünün Yeri, Dünyaya Emanet

İstanbul’da Beykoz- Tarabya arasında inşa edileceği belirtilen üçüncü Boğaz Köprüsü’nün güzergâhında son noktayı uluslararası uzmanlar koyacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, güzergâhın 27 Eylül -1 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek Ulaştırma Şura’sı’nda 16 bakan ve bir başbakanın katılacağı toplantıda ele alınacağını, yüzde 35’ini yabancı

Radikal Gazetesi
Köprünün Yeri, Dünyaya Emanet

İstanbul’da Beykoz- Tarabya arasında inşa edileceği belirtilen üçüncü Boğaz Köprüsü’nün güzergâhında son noktayı uluslararası uzmanlar koyacak. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, güzergâhın 27 Eylül -1 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek Ulaştırma Şura’sı’nda 16 bakan ve bir başbakanın katılacağı toplantıda ele alınacağını,  yüzde 35’ini yabancı konukların oluşturacağı Şura’da uzmanlar tarafından konuşulup tartışılacağını söyledi.

Gazetecilere önceki akşam Ankara’da PTT’nin Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde verdiği iftar yemeğinde konuşan Yıldırım, İstanbul’a üçüncü köprüye karşı çıkanların daha önceki iki köprüye de karşı olduklarını savundu. Yıldırım, “Hiçbir şey gizli saklı değil. Ama bu konuda üstüne vazife olanlar ve olmayanlar var. Üstüne vazifesi olmayanlar da konuşuyor. Henüz çalışma netleşmeden konuşmanın anlamı yok. Ulaştırma Şurası’nın bir çalıştayı sadece bunun için ayrılacak. Herkes gelsin açıklasın. Biz İstanbul’a rağmen köprüyü kendimize yapmıyoruz. İstanbul’a ülkemize fayda sağlasın diye yapıyoruz” dedi. Yıldırım, ihale ilanında son noktaya gelindiğini de belirtti.

Bakan Yıldırım, üçüncü köprünün güzergâhı sorulunca “Ayağının altını kaldır tam orası” diye espri yaptı. “Başka soru var mı?” diye basın mensuplarına soran Yıldırım, “Üçüncü havaalanı ne zaman inşa edilecek?” sorusuna “Havaya bak” dedi.

İstanbul’a üçüncü köprü güzergâhı, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin tarafından ‘Tarabya-Beykoz’ olarak açıklanmıştı. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da güzergâhı doğrulayarak, “Yerini Başbakan Tayyip Erdoğan ve Bakan Yıldırım ile birlikte helikopter turu yaparak belirlediklerini söylemişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koprunun-yeri-dunyaya-emanet_72461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!