Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köprü Piyangosu Poyrazköy - Garipçe'nin

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek üçüncü köprünün güzergahını açıkladı. Bakanı Yıldırım, güzergah belirlenirken birçok kriterin titizlikle incelendiğini vurgulayarak, altı güzergah incelendiğini ve yapılan karşılaştırma neticesinde üçüncü köprü için en

ibb.gov.tr
Köprü Piyangosu Poyrazköy - Garipçe'nin

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek üçüncü köprünün güzergahını açıkladı. Bakanı Yıldırım, güzergah belirlenirken birçok kriterin titizlikle incelendiğini vurgulayarak, altı güzergah incelendiğini ve yapılan karşılaştırma neticesinde üçüncü köprü için en uygun olan yerin belirlendiğini belirtti. Yıldırım konuşmasında, güzergahın belirlenmesinde Ulaştırma Bakanlığı’yla birlikte çalışmalarda emeği geçen İstanbul, Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına teşekkürlerini iletti.

Bakan Yıldırım, yeşil alanlara en az zarar verecek şekilde yeri belirlenen üçüncü köprünün güzergahının, Poyrazköy-Garipçe arasında olacağını ve köprünün uzunluğunun da 1257 metre olacağını belirtti.

Köprü güzergahının yüzde 75'i kamu arazisinden geçiyor. Üniversitelerle ve konuyla alakalı bilimadamlarıyla ortak yürütülen çalışmalarla belirlenen köprü güzergahının orman içinden geçen bölümlerinde, tünel ve viyadükler kullanılacak. Güzergah üzerindeki ağaçlar da kesilmek yerine taşınacak.

ETİKETLER: kurum proje çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/kopru-piyangosu-poyrazkoy---garipcenin_79063.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!