Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kordon'a İnmesi Cinayet Olur

Aliağa Menderes Demiryolu Hattı'nın Metro Standartları'na çıkarılmasını öngören projeyle ilgili Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüşen İzmir Büy

Yeni Asır
Kordon'a İnmesi Cinayet Olur

liağa Menderes Demiryolu Hattı'nın Metro Standartları'na çıkarılmasını öngören projeyle ilgili Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, Ankara'dan memnun ayrıldı. Görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirten Başkan Piriştina, Alsancak'taki viyadüklerin limana indirilmesi konusunda Bakan Yıldırım ile görüş birliğine vardıklarını kaydetti.
Piriştina görüşme sırasında Bakan Yıldırım'ın, "Kordon'a viyadükleri 6 şeritli yol olarak indirmek cinayet olur. Bayındırlık Bakanı da benim gibi düşünüyor. Belki viyadükleri limana bağlayarak bunlardan yarar sağlayabiliriz" dediğini söyledi.

Düzenlemeyi beğendi
"Bakanla yaptığımız görüşmede kendisi geçtiğimiz aylarda İzmir'e geldiğini ve 1. Kordon'da Büyükşehir Belediyesi'nce gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarını çok beğendiğini söyledi. Bakan, görüşmemiz sırasında bize Karayolları Genel Müdürlüğü'nün öngördüğü gibi Alsancak'taki viyadüklerin 6 şeritli yol şeklinde Kordon'a indirilmesinin cinayet olacağını ifade etti. 'Bu viyadüklerin geri kalan kısmını limana indirerek belki yapılmış viyadüklerden bir yarar sağlayabiliriz. Fakat bu viyadükleri asla Kordon'a çıkarmamak lazım. Bu görüşlerimi Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen'le de paylaştım. O da benim gibi düşünüyor' dedi. Ben de Bakana, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisiyle aynı görüşü paylaştığımızı belirtip gerek Büyükşehir Belediyesi'ne gerekse İzmirlilere raylı sistem ve Kordonboyu'ndaki viyadüklerin limana indirilmesi konusunda gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür ettim. Bakanla önümüzdeki günlerde tekrar biraraya gelip bu konuyu masaya yatırma kararı aldık. İzmir'e hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kordona-inmesi-cinayet-olur_3111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!