Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Körfez Köprüsü Çalışmaları Sürüyor

Yalova açısından büyük önemi olan Körfez Geçiş Köprüsü ve Otoyol Projesi’yle ilgili açıklamada bulunan Karayolları Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Keskin, çalışmaların devam ettiğini ve köprüde gecikme yaşansa dahi otoyolu hizmete sokacaklarını söyledi.

yapi.com.tr
Körfez Köprüsü Çalışmaları Sürüyor

Yalova açısından büyük önemi olan Körfez Geçiş Köprüsü ve Otoyol Projesi'yle ilgili açıklamada bulunan Karayolları Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Keskin, çalışmaların devam ettiğini ve köprüde gecikme yaşansa dahi otoyolu hizmete sokacaklarını söyledi.

Karayolları Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Keskin, Karayolları Kamu Özel Sektör ortaklığı tarafından yürütülen Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesiyle ilgili gelinen son durum hakkında bilgi verdi. Keskin, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesinin yap-işlet-devret projesinin 405 kilometre uzunluğunda olduğunu belirterek, "Bunun 21 kilometresi Bursa Çevre Yolu'ndan geçmektedir. Projenin 25,5 kilometresi Yalova'dan geçmektedir. Toplam 433 kilometre otoyol inşaatı yapılmaktadır. Bu projenin yapım süresi 7 yıl işletme süresi de 15 yıl 4 aydır. Yatırım büyüklüğü olarak 6,3 milyar dolardır. Kamulaştırma maliyet tahmini olarak 1,9 milyar TL'dir. Yalova il sınırları içerisindeki bedeli 2,6 milyar doları bulacaktır. Kamulaştırma maliyeti de 997 milyon TL olacaktır" diye konuştu.


Köprünün yetişmese bile otoyolun trafiğe açılacağını sözlerine ekleyen Keskin, şunları kaydetti: "2015 sonu itibariyle Gebze Gemlik arasını trafiğe açmayı hedefledik. Bu doğrultuda çalışmalarımız davam etmektedir. Ana iş kalemlerinden bahsedecek olursak 2 bin 682 metre uzunluğunda, dünyanın en uzun 4. Köprüsünü yapıyoruz. Ufak bir gecikmemiz olacak burada. Köprüde birkaç aylık gecikme olsa da otoyolu açmayı düşünüyoruz. Gemliğe kadar olan kesime kadar açacağız. Samanlı tünel bitirildi. Şu anda elektrik, elektromekanik işleri yapılmaktadır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/korfez-koprusu-calismalari-suruyor_132873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!