Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Körfez Köprüsü‘nden 650 Milyon TL’lik Tasarruf!

Körfez Köprüsü ‘nden faaliyete girdiğinden itibaren 650 milyon TL’lik tasarruf sağlanacak. Mayıs 2015’te ortaya çıkacak olan Körfez Köprüsü’nde geçişler ise Aralık 2015’te gerçekleşecek…

yapi.com.tr
Körfez Köprüsü‘nden 650 Milyon TL’lik Tasarruf!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gebze Orhangazi İzmir Otoyol Projesi’nin en önemli geçiş noktası olan Körfez Köprüsü’nün siluetinin 2015 yılı Mayıs ayında ortaya çıkacağını; Haziran ayında yürüyerek geçilebileceğini, araç geçişlerinin ise Aralık ayında gerçekleşebileceğini söyledi. Habertürk'ün haberine göre, Elvan demiryolları işletmeciliğinin de serbest olacağını ve rekabete açılacağını açıkladı. Bakan Elvan yaptığı açıklamalarda İstanbul İzmir yolculuğunu 3,5 saate indirecek olan Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyol Projesi’nin en önemli geçiş noktası olan Körfez Köprüsü ile ilgili bilgiler verdi.

Lütfi Elvan, Körfez Köprüsü’nün 2015 yılı Aralık ayında araçlar da geçecek şekilde hizmete gireceğini ifade ederek “Köprünün ayaklarının inşasına devam ediliyor. 2 aylık süre içerisinde 252 metre uzunluğundaki ayakların tamamı bitecek. 2015 Şubat ayında çelik halatlar gerilecek. 2015 Mayıs ayında betonlar dökülecek ve köprünün silüeti ortaya çıkacak. Haziran 2015’te yürüyerek karşıya geçebileceğiz. Araç trafiğe ise Aralık 2015’te başlayacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/korfez-koprusunden-650-milyon-tllik-tasarruf_125932.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!