Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Korkutan Açıklama: Avcılar Depremi Yeni Bir Oluşum

Marmara Denizi'nde Avcılar'ın 17 kilometre güneyinde dün sabah kaydedilen 3 büyüklüğündeki depremi değerlendiren Jeofizik Mühendisi Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, “Bu kadar küçük bir depremin hissedilmesi manidar" dedi.

yapi.com.tr
Korkutan Açıklama: Avcılar Depremi Yeni Bir Oluşum

Marmara Denizi’nde Avcılar’ın 17 kilometre güneyinde önceki sabah kaydedilen 3 büyüklüğündeki depremi değerlendiren Jeofizik Mühendisi Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, “Bu kadar küçük bir depremin hissedilmesi manidar. Beklediğimiz büyük depremin öncüsü veya artçısı diye bir şey söylenemez zaten. Yeni bir oluşum. Takip etmeyi sürdüreceğiz” dedi

Yard. Doç. Dr. Gündoğdu, Avcılar Belediyesi’nin afetlere karşı hazırlık çalışmaları kapsamında ABAG (Avcılar Belediyesi Afet Gönüllüleri) Projesi aylık eğitim toplantısına katıldı.

Oğuz Gündoğdu, dün saat 07.01’de yerin 5.3 kilometre derinliğinde kaydedilen önce 3.1 daha sonra 3 büyüklüğünde olduğu açıklanan depremi Avcılar’da bazı kişiler hissettiklerini söylediklerini anımsatarak “Bu kadar küçük bir depremin hissedilmesi manidar. Herhalde oluşum mekanizmalarından oluşan bir değişim var ki buradakiler bazıları hissetmişler. Bu deprem normaldir. Beklediğimiz büyük depremin öncüsü veya artçısı diye bir şey söylenemez zaten. Ama genelde eğer arkasından gelen birkaç şey daha olursa bu depremler büyükse artçılar o zaman bir tedirginlik hissedebiliriz. Bu konuda çalışmalarımız daha derine gider” dedi.

Bu depremin yeni bir oluşum olduğunu söyleyen Gündoğdu “Yeni başlayan bir durum. Biz de takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/korkutan-aciklama-avcilar-depremi-yeni-bir-olusum_151067.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!