Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Körler Sinyalden Memnun Büyükşehir'den Şikayetçi

Trafiğin yoğun olduğu kavşaklara getirilen sesli uyarı sisteminden memnun olan görme engelliler, uluslararası standartlara uygun kaldırımlardan dert yandılar, Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri ile daha yakından ilgilenmesini istediler.

Hürriyet Gazetesi
Körler Sinyalden Memnun Büyükşehir'den Şikayetçi

STRONG>Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin görme engelli vatandaşlara karşı biraz daha duyarlı olması gerektiğini söyleyen Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkanı Süha Sağlam, “Başkentin kaldırımları uluslararası standartlara uygun değil. Bazı yerlerde aksaklıklar var. Kaldırımla yolun yüksekliği bizim gibi engelli vatandaşları zorlamaktadır” dedi.

Özellikle Dikimevi’nde bulunan Soysal Sokak’ın, kendileri içen kabusa dönen kaldırımlar açısından iyi bir örnek olduğunu anlatan Süha Sağlam, şunları söyledi:
“Hangi iktidarın dönemi olursa olsun, bu bir zihniyet meselesidir. Devletin bizim için yapacağı tüm işleri kendi olanaklarımızla yapmaya çalışıyoruz.

Kabartmalı kitaplarımızı kendimiz basıyoruz. Kütüphanelerimizi devlet yerine biz açmak zorunda kalıyoruz: Devlet engelli vatandaş için meslek edindirme kursları açmıyor.”

Bedava ulaşım

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarında engelli vatandaşa olanak sağlamadığını savunan Başkan Sağlam, “Büyükşehir belediyesinden ricamız İstanbul ve İzmir’de engelli vatandaşa bedava olan toplu taşıma kolaylığının bize de sağlanmasıdır. Bu konuda sayın belediye başkanımızın bize yardım etmesini bekliyoruz” dedi.

Vatandaşın da çoğu zaman kendilerine karşı duyarsız olduğunu ileri süren Sağlam, “Trafik ışıklarında karşıdan karşıya geçmek neredeyse imkansız. Taşıtlar bize yeterince saygı göstermiyor. Trafik ışıkları kırmızı yandığı halde arabalar yaya geçidini kullanan insanların üzerine doğru geliyor” şeklinde konuştu.

ETİKETLER: kent ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/korler-sinyalden-memnun-buyuksehirden-sikayetci_82708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!