Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koylara Otel Yargıya Taşındı

Koylara otel yargıya taşındı

NTV
Koylara Otel Yargıya Taşındı

b>Kisse Bükü’nde 3 otele 2.500, Çökertme Koyu’nda da bir otele 200 yataklı tesis yapımına ilişkin verilen tahsislerin iptali için Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesi, mahkemeye başvurdu. Bodrum’da kurulan Mavi Yol Girişim Grubu da eyleme hazırlanıyor.

Turizmin gözde mekanı Bodrum’un bakir koyları Turizm Bakanlığı’nın tahsisiyle imara açılıyor. Kisse Bükü, Adalıyalı, Çökertme koylarında Turizm Bakanlığı, otel yapımı için 4 otele tahsiste bulundu. Bodrum Deniz Ticaret Odası ise, koylardaki yapılaşmaya karşı hukuki mücadele başlattı.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Bakanı Gündüz Nalbantoğlu, uyarılarına rağmen herhangi bir girişimde bulunulmadığını belirterek dava açmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Kisse Bükü’nde tahsis edilen 3 parsel ki, toplam 2.500 yatak, Çökertme’de de 200 yatak düşünülüyordu. Biz de bunun durdurulması için dava açtık. Başka türlü buraların yapılmaşmasını ve gene turizm açısından elden gitmesini önlemek için. Bu yerler mavi yolculuk için yaşamsal derecede önemli yerler” diye konuştu.

80 bin imza toplandı
Kıyıların betonlaşmasına karşı Bodrum’daki sivil insiyatifin de çalışmaları yoğunlaştı. Hafta sonunda büyük bir gösteriye hazırlanan kişiler “Mavi Yol Girişimi” adı altında bir araya geldi. Sanal ortamda da Bodrum’daki yapılaşmalara dikkat çeken Mavi Yol Girişimi’nin açtığı imza kampanyasında yaklaşık 80 bin imza toplandı. Girişim grubu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’u da kendilerine katılmaya çağırdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koylara-otel-yargiya-tasindi_45241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!