Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Köylüler Kazandı

Bursa'nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine bağlı Çördük köyünde yaşayanlar, mücadelesini kazandı. Köylülerin tepkisi üzerine, köye kurulması planlanan 'endüstriyel ve tıbbi atık bertaraf tesisi'nin yapımından vazgeçildi.

ntvmsnbc
Köylüler Kazandı

Bursa'nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine bağlı Çördük köyünde yaşayanlar, mücadelesini kazandı. Köylülerin tepkisi üzerine, köye kurulması planlanan 'endüstriyel ve tıbbi atık bertaraf tesisi'nin yapımından  vazgeçildi.

Önce çevre etkisi değerlendirme raporunu düzenleyen görevliler ile bakanlık temsilcilerini kovmuşlardı. sonra da bilgilendirme için köylerine gelen firma temsilcilerini.

Bursa'da geçimlerini tarım ve hayvancılıkla sağlayan çördük köyü sakinleri, köyün yakınlarına yapılması planlanan "endüstriyel ve tıbbi atık bertaraf tesisine" tepkilerini ellerindeki zeytin dallarıyla göstermişlerdi.

Köylüler, köye gelenlere şunları söylemişti: "Torunumuz torbamızla burada ölmek istiyoruz biz, bak şurada tomurcuklara bak, biz bunları zehirletmeyiz. Biz sağ oldukça kimse bizim vatanımıza dağımıza kimse sahip çıkamaz. Köylülerin bu mücadelesinde son sözü il genel meclisi söyledi.

Ve çevre savaşının galibi çördük köylüleri oldu. imar komisyonu, tıbbi atık bertaraf tesisinin çevreye zarar vereceğine karar verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koyluler-kazandi_69630.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!