Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Krizde Deneyiminiz Kadar Çevreniz de Önemli!

Yeni bağlantıların, yeni satış kanallarının, yeni iş ortaklarının edinildiği sosyal iş ağları, yarattıkları fırsatlarla üyelerine yepyeni kapılar açacak anahtarlar sunuyor. Profesyonellere yönelik iş ağı alanında Avrupa lideri olan XING, özellikle ekonomik istikrarsızlıkların yaşandığı dönemlerde iş ağlarını genişletme ve bunları aktifleştirme

yapi.com.tr
Krizde Deneyiminiz Kadar Çevreniz de Önemli!

Ekonomik kriz ve belirsizlik ortamıyla birlikte iş insanlarına yönelik sosyal ağların önemi iyiden iyiye artıyor. Yeni bağlantıların, yeni satış kanallarının, yeni iş ortaklarının edinildiği sosyal iş ağları, yarattıkları fırsatlarla üyelerine yepyeni kapılar açacak anahtarlar sunuyor.

Çevrimiçi ortamın avantajlarından yararlanan sosyal iş ağları üyeleri, profesyonel ağlarını basit ve hızlı bir şekilde genişletebiliyor. Kendileri gibi düşünen binlerce insan bularak bir ağ oluşturabiliyor, bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Kriz zamanlarında insanlar kişisel bağlantılarına daha fazla güvendiğinden, onları etkinleştirip büyütüyorlar. Böylece kişilerin bulundukları sosyal ağlar aracılığıyla gerçek katma değerler oluşturuyorlar (işler, projeler, çalışanlar ve iş ortakları vb.)

Profesyonellere yönelik iş ağı alanında Avrupa lideri olan XING, özellikle ekonomik istikrarsızlıkların yaşandığı dönemlerde iş ağlarını genişletme ve bunları aktifleştirme imkanı sunarak üyelerine nefes aldıran bir platform görevi görüyor.

“Belirsizlik anlarında 'kazananlar' arasında olmak isteyenlerin yapması gereken, bağlantılarından bir ağ oluşturmaktır" diyen XING Türkiye Ülke Müdürü Hakan Gönenli, bu noktada XING'in pek çok kapı açabileceğini söylüyor. Aynı avantajların yeni satış kanalları bulmak, yeni iş ortakları edinmek ve özellikle de olası bir iş değişikliğine karşı gelecekteki kariyer adımlarını planlamak için de geçerli olduğunu belirten Gönenli, "Çevrimiçi ortamlarda kendi tanıtımını yapmayan, kendini 'görünür' kılamıyor demektir. Lehman Brothers gibi kapanan şirketlerin eski çalışanlarının XING’te oluşturduğu gruplaşma bunun en iyi örneklerinden biridir” şeklinde sözlerini sürdürüyor.

Yeni işlerin yüzde 50’den fazlası kişisel bağlantılar aracığıyla bulunuyor

Gönenli, bulunan işlerin yüzde 50’den fazlasının kişisel networkler üzerinden olduğuna dikkat çekiyor:

"Başarılı bağlantılara sahip olmak mesleki açıdan büyük önemi taşıyor. Hele ortamda ekonomik bir darboğaz varsa, bunun önemi daha da artıyor. Bu anlamda sosyal iş ağları özellikle de şu andaki ekonomik koşullarda, herkesin rahatlıkla girip kullanabileceği bir potansiyeli barındırıyor. Bağlantılarınız yeni fırsatlara ve yeni olanaklara çıkan kapıları açmanıza yardımcı oluyor. Bunun için yapılması gerekenler ise çok basit: Profilinizi güncelleyin; profilinizde projelerinizden, yetkinliklerinizden bahsedin; siteyi düzenli takip ederek bağlantılarınızla olan birebir iletişiminizi ağınız üzerinden de kurun ve bağlantılarınızı düzenli olarak artırın."

XING

XING’in sosyal iş ağından faydalanan üyeleri, hem kendi ağlarını oluşturabiliyor, hem de dünya çapında 7 milyonu aşkın potansiyel işveren ve şirketle iş odaklı hedefler çerçevesinde bağlantı kurabiliyor. XING’te yaratılan profiller, üyenin mesleki bilgi ve becerileri, uzmanlığı hakkında anında bilgi edinmeyi sağlarken, kurduğu ağlar da referansları olarak işlev görüyor. XING’in iş ilanlarının yayınladığı Marketplace’te üyeler hem iş ilanlarına kendi istedikleri tercihlerle ulaşabiliyorlar, hem de kendi şirketleri için  iş ilanları verebiliyorlar. Üyeler tek bir tıkla tanıdığı diğer insanlara iş olanaklarını önerebiliyorlar.  İş insanlarının ihtiyaçlarına işlevler sunan XING hem üyelerin kendi işleri için bir araç, hem de kariyer yollarında destek bir yol arkadaşı olarak yerini alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/krizde-deneyiminiz-kadar-cevreniz-de-onemli-_67457.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!