Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kromsan’a Kameralı Çevre Denetimi

Mersin’de, deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan Kazanlı sahilindeki Kromsan fabrikasının çalışmaları, halk tarafından izlenebilecek. Fabri

NTV-MSNBC
Kromsan’a Kameralı Çevre Denetimi

b>Mersin’de, deniz kaplumbağalarının üreme alanı olan Kazanlı sahilindeki Kromsan fabrikasının çalışmaları, halk tarafından izlenebilecek.
Fabrikanın ay sonunda devreye girecek arıtma tesisi, kasaba meydanında kurulacak dev ekrandan takip edilecek.
Mersin Kazanlı’da geçen yıl 103 deniz kaplumbağası ölü olarak sahile vurdu. Ölümlerden Kromsan fabrikasını sorumlu tutan belediye fabrikanın kapatılması için dava açtı. Mersin Dördüncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada karar, TÜBİTAK’tan bir heyetin bölgede inceleme yapmasından sonra verilecek. Heyetin, şubat ayında kasabaya gelmesi bekleniyor.
Ancak bu gelişmeler yaşanırken Kromsan fabrikası yetkilileri, fabrikaya arıtma tesisi kurabilmek için Kazanlı Belediyesi’ne başvurdu. Belediye ise bu başvuruyu bir şartla kabul etti. Kazanlı Belediye Başkanı, “kasaba meydanında on-line sistemiyle çalışacak olan dev ekran arıtmadan çıkan atıkların değerlerini takip edecek. Bu ilk defa Türkiyede gerçekleştirilen bir sistem. Fabrika yetkililerine arıtma tesisini ekrandan Kazanlı halkının izlemesini istedik ve protokol imzaladık.” derken Kazanlı halkı da belediyenin iyi bir iş yaptığını, dev ekranın Kazanlı için iyi olacağını düşünüyor.
Kazanlı halkı şimdi hem çalışmalarını 24 saat izleyebilecekleri arıtma tesisinin devreye girmesini hem de kaplumbağaların ölümlerini araştıracak TÜBİTAK yetkililerinin gelmesini bekliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kromsana-kamerali-cevre-denetimi_2956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!