Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Küçük: Dünyanın En Beyaz Seramiğini Üretmeyi Başardık

Decovita, Ar - Ge çalışmaları sonucunda dünyanın en beyaz sırlı porselen karosunu Türkiye’de kurulu fabrikasında ürettiğini açıkladı.

yapi.com.tr
Küçük: Dünyanın En Beyaz Seramiğini Üretmeyi Başardık

Decovita Seramik’in, dünyanın en beyaz seramiğini üretme çalışmaları sonuçlandı. Üretim teknolojisi gereği 1200 dereceler gibi yüksek sıcaklıklarda pişirilen sırlı porselen karolarda, bugüne kadar maksimum beyazlık değeri (L), 92 - 93 birimi geçemiyordu. Decovita, Ar - Ge ve inovasyon uzmanları, üniversite ve tedarikçilerle yürüttükleri çalışmalar neticesinde, beyazlık değeri 95 birim üstü olan seramik karoyu, geleneksel opaklaştırıcılar kullanmadan ürettiklerini belirtti.

2016 Eylül ayında, seramik sektörünün en büyük fuarı olarak kabul edilen İtalya’daki Cersaie Fuarı’nda bir İspanyol firması, L değeri 93,5 üstü olan ürününü, dünyanın en beyaz sırlı porselen seramiği olarak duyurmuştu.

Decovita Seramik İcra Kurulu Üyesi Ali Küçük, ülkemizde yetişen uzmanlar ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri gerçekleştirerek, seramik karo üretimindeki ithal malzeme oranını yüzde 10’lar mertebesine düşürdüklerini ifade etti.

Küçük, “Ar - Ge, tasarım ve inovasyon harcamalarımız için, toplam ciromuzun yüzde 5’i kadar bir pay ayırıyoruz. Decovita olarak Ar - Ge harcamaları bütçemiz, Türkiye ortalamasının 4, dünya ortalamasının ise 2,5 katı. Bu çalışmalarımız neticesinde, yerli insan kaynaklarıyla ve tamamen yerli malzemeler kullanarak, üniversite - sanayi iş birlikleriyle ürettiğimiz Dünyanın En Beyaz Sırlı Porselen Karosunun, Türkiye seramik sektörü için önemli bir aşama olduğunu düşünüyoruz. Benzer inovatif çalışmalarımız sürüyor. Sektördeki yeniliklerimizi, sırası geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kucuk-dunyanin-en-beyaz-seramigini-uretmeyi-basardik_157098.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!