Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Küçük Konut Yerine Büyükte Israr Ediyor

İnşaat sektöründe 45 yıl önce yola çıkan Eston Yapı, bu yıla hakim olan 1+1 ve 1+0 konseptinden farkı olarak ‘bahçeli ev’de ısrar ederek yılın ilk yedi ayında 30 milyon TL ciro yaptı. 1+0 ve 1+1 trendinin aksine hareket eden Eston İnşaat, yılsonuna kadar 350 konut satmayı planlıyor.

Milliyet Gazetesi
Küçük Konut Yerine Büyükte Israr Ediyor

Küçük konut yerine büyük konutta ısrar ederek yedi ayda 30 milyon TL ciro yapan Eston İnşaat, yıl sonuna kadar 350 konut satmayı planlıyor

İnşaat sektöründe 45 yıl önce yola çıkan Eston Yapı, bu yıla hakim olan 1+1 ve 1+0 konseptinden farkı olarak ‘bahçeli ev’de ısrar ederek yılın ilk yedi ayında 30 milyon TL ciro yaptı. 1+0 ve 1+1 trendinin aksine hareket eden Eston İnşaat, yılsonuna kadar 350 konut satmayı planlıyor.

Bu yıl inşaat sektörüne damgasını vuran küçük konut konseptinden farklı olarak bahçeli ev yapan Eston Yapı, üretim ve satış stratejisini ‘büyük ev’ üzerine kurdu. Ucuz fiyat politikaları uygulayarak ciro yapmaya çalışan sektör genelinin aksine “bahçeli ev” satıyor olmanın farklı bir efor ve planlama gerektirdiğine dikkat çeken Eston Pazarlama Müdürü Banu Akyıl, yaşanan ekonomik çalkantıların kendilerini yakından etkilediğini belirtti.

‘Global krizin yansıması’

Konjonktürel gelişmeler karşısında sürekli manevra yapmak durumunda kaldıklarını belirten Akyıl, “Global krizin yansımaları halen devam ediyor. İnsanlar yatırım yapma ve likitte kalma arasında hayli kararsız” diye konuştu.

Eston Yapı’nın sektörde güven anlamına geldiğini belirten Banu Akyıl, yılların birikimi ile hareket ettiklerini söyledi. İnşa ettikleri konutlarda modern ihtiyaçlarla hedef kitlenin ihtiyaçlarını kesiştirmeye dikkat ettiklerini belirten Akyıl, bu anlayıştan asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

Bu yıl için toplamda 350 konut satmayı hedeflediklerini belirten Akyıl, “Temmuz sonu itibariyle 30 milyon TL ciro yaptık. Her şey planladığımız gibi seyrediyor. Fakat ekonomide yaşanan siyasi çalkantılardan sektör bire bir etkileniyor. Bu sene mevsimlerin birbirine karışması, peşpeşe gelen sınavlar, tatiller ve bayramlar da müşterilerini ağırlıklı olarak haftasonu ağırlayan inşaat sektörünü olumsuz etkiledi. Yılın ilk aylarında ivme yakalayan satışlar daha sonra durgunluk dönemine girdi” diye konuştu.

İkinci yarı için moraller yüksek

Yılın ikinci yarısı için moralin ve beklentilerin daha yüksek olduğunu altını çizen Akyıl, “Eylül ayından itibaren yıllık hedefimizi ulaşacağımıza inanıyoruz. Çünkü çok farklı stratejiler ve barter anlaşmalarıyla yola çıktık. İkiz dubleks villaların olduğu etapların satışını gelen istek üzerine öne çektik. Eston Deniz’de uzun süredir satışa çıkması beklenen apartman dairelerini satışa çıkardık. En yükseği 6 katlı olan apartmanlarımızda, tüm dairelerimizi deniz görecek şekilde konumlandırdık” dedi.

Yatay binalar tercih nedeni

Eston Şehir’de Bahçeşehir’in aslına sadık kalmak için ‘yatay yaşam’ı sahiplendiklerini söyleyen Akyıl, “Sonbaharda yeni etaplarla satışlarda ivme yakalayacağız. Nokta atışla hedef kitleye ulaşacağımız çok farklı, mobil, dijital ve doğrudan pazarlama projelerimiz de var. Bunlarla yakalayacağımız kesimi Eston Yapı konutlarında buluşturmayı planlıyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

350 bin metrekare inşaat yaptı

-  Eston Yapı A.Ş., Zeytinoğlu Grup bünyesinde 1998 yılında  kuruldu.
-  Grup, Eston Beton ve Eston İnşaat dönemlerinde  edindiği deneyimi  Eston Yapı’ya taşıdı.
-  Eston Yapı Türkiye genelinde birçok projeye imza attı. Bugüne kadar Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve diğer projeler için 350  bin metrekareden fazla kapalı alan inşa etti.
Bu projeler arasında Ardıçlı Evler, Ardıçlı Göl Evleri, Eston Şehir, Eston Deniz, Eston Reşitpaşa Evleri, Eston Villa, Ankara Eryaman Evleri, Çayyolu Evleri, Eston Kandilli Evleri, Eston Barışkent Projesi Evleri  bulunuyor.
-  Konuta ek olarak Siyami Ersek Hastanesi, Sabah Gazetesi Tesisleri, Kayışdağı Çocuk Yurdu gibi sanayi ve kamu projeleri de  üretti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/kucuk-konut-yerine-buyukte-israr-ediyor_81807.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!