Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Yeşil ve Temiz Bir İstanbul...

Küçükçekmece Gölü Kurtarılıyor

Küçükçekmece Gölü ile Yeşilköy’den Ambarlı’ya kadar sahil şeridini kirlilikten kurtaracak Küçükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarj proj

Türkiyeb>Küçükçekmece Gölü ile Yeşilköy’den Ambarlı’ya kadar sahil şeridini kirlilikten kurtaracak Küçükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi ve Deniz Deşarj projesi tamamlandı.

İSKİ tarafından yaklaşık 120 milyon dolara maledilen tesis, Avcılar, Küçükçekmece ve Bakırköy’ün doğrudan denize ya da Küçükçekmece Gölü’ne akan atıksularını arıtacak. Atıksular arıtıldıktan sonra bin 57 metre uzunluğundaki deşarj hattı ile Marmara Denizi’nin 27 metre derinliğinde dip akıntıya verilecek. 2040 yılına göre planlanan proje, bir milyon 400 nüfusa hizmet verecek ve günde ortalama 355 bin metreküp atıksuyu arıtabilecek. Perşembe günü törenle hizmete açılacak olan proje, özellikle denizle olan bağlantısı dolayısıyla suyu yarı tuzlu olan Küçükçekmece Gölü’nün kirlenmesini önlemesi açısından hayati bir önem arzediyor. Etrafındaki kuş cenneti ve bitki örtüsüyle zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahip olan göl, bir zamanlar Haliç’in yaşadığı kirliliği yaşamamış olacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kucukcekmece-golu-kurtariliyor_8594.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!