Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER Emirates Towers

Brookfield Multiplex de IFS...

Kullanımı Kolay Olmayan ERP Verimliliği Düşürüyor

Bağımsız araştırma şirketi IDC tarafından küresel ölçüde yapılan araştırma sonuçlarına göre şirketlerin sadece üçte birinden azı kullandıkları kurumsal uygulamaları esnek ve kullanımı kolay buluyor. araştırma sonuçları, ERP yazılımlarının kendilerini şirketlerin bu taleplerini karşılayabilecek şekilde yenilemeleri gerektiği ortaya koyuyor.

yapi.com.tr
Kullanımı Kolay Olmayan ERP Verimliliği Düşürüyor

Bağımsız araştırma şirketi IDC tarafından küresel ölçüde yapılan araştırma sonuçlarına göre şirketlerin sadece üçte birinden azı kullandıkları kurumsal uygulamaları esnek ve kullanımı kolay buluyor. ABD, BK, Almanya, Fransa, Benelüks, İskandinavya ve Hindistan'daki şirketlerde kurumsal uygulamalardaki kullanılabilirliğin ve esnekliğin önemini inceleyen araştırma sonuçları, ERP yazılımlarının kendilerini şirketlerin bu taleplerini karşılayabilecek şekilde yenilemeleri gerektiği ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren IFS Teknolojiden Sorumlu Başkanı Dan Matthews, “Araştırma, bizim IFS’de yıllardır bildiğimiz bir şeyi kanıtlıyor: kullanılabilirlik ve esneklik, üretkenlik açısından şirketler için hayati öneme sahip. Bu alanlar gittikçe daha fazla öneme sahip olacağı için IFS, kullanılabilirliğe ve kullanıcı deneyimine odaklanmaya devam edecektir” diyor.

Anket, yedi farklı endüstride C seviyesindeki kişilerle yapılan görüşmelere dayalı olarak, kullanılabilirlik ve esnekliğin, kurumsal uygulama yazılımlarını değerlendirirken göz önünde bulundurulan önemli özellikler olduğunu doğruladı. Araştırmada yer alan katılımcıların,

• Üçte birden daha azı (yüzde 29), kurumsal yazılımları sezgisel ve kullanımı kolay buluyor.
• Yarıdan fazlası (yüzde 60), kurumsal yazılımları kullanırken bazı işleri zaman kaybı olarak görüyor.
• Neredeyse yarısı (yüzde 45), gelecek 12-24 ay içinde iş dünyasında önemli değişikliklerin olmasını bekliyor ve bunların yüzde 82’si iş uygulamalarının bu değişiklikleri desteklemek için değiştirilmeye ihtiyaç duyacağına inanıyor.
• Yüzde 44’ü kurumsal uygulamalarının iş çevikliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğunu düşünüyor.

IDC'de Araştırma Müdürü olan Anders Elbak, “Araştırma, bir şirketi yürütmek için gerekli olmasına karşın kurumsal uygulamaların sezgisel olmayan arayüzler, zayıf entegrasyonlar, zor navigasyon ve yetersiz arama işlevselliği nedeniyle üretkenliği engellemesinin muhtemel olduğunu net bir şekilde kanıtlıyor” diyor.

Her ne kadar şirketlerin büyük bir çoğunluğu (yüzde 60) yeni bir sistem satın alırken kullanılabilirliği göz önünde bulundursa da (hatta yanıtlayanların yüzde 24'ü bunu en önemli kriter olarak nitelendirse de), yanıtlayanların yalnızca üçte birinden azı (yüzde 29) sezgisel ve kullanıcı dostu kurumsal yazılımlar kullanıyor. Şirketlerin yüzde 64’ünün kullanılabilirliği önemli bir konu olarak nitelendirdiği ve yüzde 42'sinin sistemlerinin kullanımını kolay olarak bildirdiği aynı konu hakkındaki 2008 IFS Araştırmasına kıyasla bu, ERP sistemlerinin nasıl sezgisel ve kullanıcı dostu olacağı konusundaki beklentilerin yazılım uygulamaları ve akıllı telefonlarının önce tüketici pazarına sonra iş dünyasına sunulma genel eğilimine paralel olarak arttığını gösteriyor. Bu da yeni sistemleri değerlendiren şirketler için kullanılabilirliğe bir kriter ve yazılım şirketleri için bir tasarım etmeni olarak öncelik verecek bir gelişme olarak ortaya çıkıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kullanimi-kolay-olmayan-erp-verimliligi-dusuruyor_89394.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!